جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

معوقات بانکی بزرگ‌ترین دغدغه‌ فعالان تولیدی و صنعتی درگیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

معوقات بانکی بزرگ‌ترین دغدغه‌ فعالان تولیدی و صنعتی درگیلان

شناسه : 339450597

معوقات بانکی بزرگ‌ترین دغدغه‌ فعالان تولیدی

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان؛  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با اشاره به پرداخت تسهیلات حمایتی به واحدهای صنعتی استان گفت: تسهیلات ویژه از 6 بند حمایتی به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و بدهکار به سیستم بانکی پرداخت می‌شود.

 طهمورث لاهوتی‌اشکوری افزود: با هماهنگی دولت و بانک مرکزی در 6 بند حمایتی از ظرفیت‌های بخشنامه امکان دریافت تسهیلات با داشتن بدهی معوق با هدف کمک به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی که به دلیل عدم وصول مطالبات خود از دستگاه‌های اجرایی دولتی، شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت نتوانسته‌اند تعهدات خود را در قبال شبکه بانکی کشور ایفا کنند، مشمول بندهای دیگر این بخشنامه و امکان دریافت تسهیلات با وجود معوقات بانکی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: واحدهای تولیدی که فعالیت آنها دارای توجیه اقتصادی بوده و با وجود برخورداری از توان و ظرفیت‌های سودآوری بالا در سال‌های 89 تا 92 و در شرایط خارج از حیطه اختیارات مدیریتی داخلی بنگاه‌ها نتوانسته‌اند تعهدات خود را در قبال شبکه بانکی به انجام رسانند و با مشکلات عدم امکان دریافت تسهیلات سرمایه در گردش مواجه بوده‌اند، از حمایت‌های تسهیلاتی این بخشنامه برخوردار می‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران