جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

معدن شن و ماسه آستارا پلمب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

معدن شن و ماسه آستارا پلمب شد

شناسه : 63613860
به دلیل تخریب محیط زیست
معدن شن و ماسه آستارا پلمب شد

خبرگزاری فارس: رئیس محیط زیست آستارا گفت: به دلیل آلودگی زیست محیطی یکی از معادن شن و ماسه آستارا با دستور قضایی پلمب شد.

خبرگزاری فارس: معدن شن و ماسه آستارا پلمب شد

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، ساسان اکبری‌پور عصر امروز در جریان پملب معدن مذکور اظهار کرد: این معدن به دلیل عدم کارآیی مناسب سیستم خروجی پساب واحد، پس از صدور چندین اخطاریه و به دلیل برطرف نشدن مشکل زیست محیطی با اخذ دستور مقام‌های قضایی پلمب شد.

وی با بیان اینکه این واحد تا برطرف شدن مشکلات زیست‌محیطی موجود همچنان پلمب باقی می‌ماند، افزود: برای رفع پلمب این واحد معدنی باید مشکلات زیست‌محیطی از طرف مدیران معدن برطرف شود و پس از بازدید کارشناسان زیست‌محیطی استان و تایید آنها می‌توان نسبت به رفع پلمب اقدام کرد.

رئیس محیط زیست آستارا با قدردانی از همکاری مسئولان ذی‌ربط در این زمینه، تصریح کرد: سازمان محیط زیست با هدف حفظ و بقای محیط زیست برای آیندگان با قدرت و بدون هیچ‌گونه اغماض و مطابق با قانون با عوامل تخریب کنندگان محیط زیست به شدت برخورد می‌کند.

به گزارش فارس، پلمب واحد معدنی مذکور که در تولید و تهیه شن و ماسه فعالیت می‌کرد و به دلیل عدم کارآیی مناسب سیستم خروجی پساب مشکلاتی را برای محیط زیست به وجود آورده بود موجب مسرت دوستداران طبیعت و محیط زیست آستارا شده است.

آستارا دارای 40 کیلومتر مرز زمینی با جمهوری آذربایجان است.