جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

معاون فرماندار آستارا خواستار تامین سوخت لازم برای کشاورزان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون فرماندار آستارا خواستار تامین سوخت لازم برای کشاورزان شد

شناسه : 137627236

معاون فرماندار آستارا خواستار تامین سوخت لازم برای کشاورزان شد

آستارا ـ ایرنا ـ معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: کشاورزان این شهرستان با مشکل کمبود سوخت مواجه هستند و باید طی روزهای آتی نیاز سوختی خود را به منظور فعال کردن چاههای آب کشاورزی تامین شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، وحید پورحضرت عصر شنبه در نشست کمیته سوخت و حمل و نقل آستارا افزود: با فرا رسیدن فصل تابستان مشکل تامین سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی در این شهرستان دوچندان می شود.

وی با اشاره به اینکه سوخت اختصاص یافته کنونی نیاز کشاورزان را برطرف نمی کند ، اضافه کرد: آنچه که برای سوخت مورد نیاز یک کشاورز آستارایی برای 70 روز در نظر گرفته شده تنها 70 لیتر نفت سفید است که این مقدار سوخت در ظرف کمتر از 50 روز به پایان می رسد.

وی میزان سهمیه سوخت روزانه نفت سفید را برای شهرستان آستارا پنج هزار لیتر عنوان کرد و افزود: این میزان سوخت در بخش کشاورزی و خانگی مصرف می شود.
وی اضافه کرد: با نظر اعضای کمیته سوخت و حمل و نقل شهرستان آستارا این میزان سوخت تعیین شده با کارشناسی های صورت گرفته باید افزایش یابد.
وی یادآور شد: طی روزهای آتی میزان مورد نیاز سوخت برآورد و به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان اعلام می شود.
معاون فرماندار آستارا در ادامه با بیان اینکه عمده فعالیت کشاورزان در بخش کشاورزی اختصاص به کشت برنج در سطح اراضی سه هزار و 200 هکتاری دارد ، بیان کرد: تمامی تمهیدات لازم برای جبران کمبود سوخت به منظور راه اندازی پمپ ها و فعال کردن چاه های کشاورزی عملی می شود.
پورحضرت در ادامه از افزایش تعرفه های حمل و نقل شهری خبر داد و افزود: شورای شهر آستارا نرخ جدید تاکسی های شهری و آژانس ها را مصوب کرده که با در نظر گرفتن تمام جوانب احتمال افزایش تعرفه های حمل و نقل شهری تا سقف 15 درصد پیش بینی می شود.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.