جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مشمولان دیپلم و زیردیپلم به مراکز آموزشی در گیلان اعزام می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مشمولان دیپلم و زیردیپلم به مراکز آموزشی در گیلان اعزام می شوند

شناسه : 36044037

مشمولان دیپلم و زیردیپلم به مراکز آموزشی در گیلان اعزام می شوند

رشت - ایرنا - معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان از اعزام مشمولان دیپلم و زیردیپلم به مراکز آموزشی در نوزدهم بهمن ماه جاری خبر داد.

سرهنگ ˈوهاب محسن نژادˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مشمولان دیپلم و زیر دیپلم که موعد اعزام شان روز یکشنبه نوزدهم بهمن ماه جاری است، باید برای اعزام به مراکز آموزش رأس ساعت 7 تاریخ یاد شده در معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان واقع در رشت، بلوار خلیج فارس، جنب اداره منابع طبیعی حضور داشته باشند.

وی در توضیح ماده 58 قانون وظیفه عمومی اصلاحی بیست و دوم آبان ماه سال 1390 افزود: طبق این قانون برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیشتر از سه ماه باشد، شش ماه اضافه خدمت لحاظ خواهد شد.

سرهنگ محسن نژاد اظهار داشت: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از یکسال باشد، علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، فراری محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی همچنین با اشاره به آیین نامه صادرشده از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد سربازان متاهل گفت: این افراد بعد از سپری کردن دوره آموزش رزم مقدماتی ، ادامه خدمت خود را در استان محل سکونت سپری خواهند کرد.

وی ادامه داد: مشمولان متاهلی که مرکز آموزش آنان خارج از استان تعیین شده، می توانند قبل از تاریخ اعزام خود به معاونت وظیفه عمومی استان مراجعه تا با هماهنگی سازمان وظیفه عمومی ناجا و در صورت وجود مرکز آموزش در داخل استان، نسبت به تغییر مرکز آموزش به گیلان اقدام کنند.