سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

مشاهیر گیلان الگوی عملی همت مضاعف و کار مضاعف - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مشاهیر گیلان الگوی عملی همت مضاعف و کار مضاعف

مشاهیر گیلان الگوی عملی همت مضاعف و کار مضاعف


تحقيق: مشاهیر گیلان الگوی عملی همت مضاعف و کار مضاعف

مجری طرح : فریدون واحدی پور دهرائی

چکیده:

موضوع گزارش: این مجموعه، به پژوهش در زندگی، فعالیت ها، خدمات و آثار جمعی از بزرگان، فرهیختگان و نام داران گیلان می پردازد که جملگی به عصر حاضر تعلق دارند.

مقصود اصلی و نهایی پژوهش : مقصود اصلی این نگارش شناسایی و معرفی عده ای از چهره های علمی ، فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و مذهبی گیلان زمین است ، که از شهرت ملّی و بعضاً جهانی برخوردارند و برخی از آنان در شکوفایی دانش و فرهنگ بشری سهم به سزایی داشته اند .

دامنه پژوهش و جامعه آماری :این اثر ، به زندگی و شخصیت بیست تن اختصاص یافته ، که هر یک از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

منابع : برای تهیه ی  این نوشتار ، کوشش بسیاری صورت گرفت تا چهار چوب مناسبی از زندگی و تلاش هر یک ارائه گردد؛ مراجعه به شرح احوال ، بررسی مجموعه اسناد انتشار یافته ، جست و جو در نشریات ، کنکاش در آثار ، نوشته ها و مصاحبه های این شخصیت ها و... از جمله شیوه های گردآوری اطلاعات در این خصوص است .

نتایج اختصاری پژوهش : چنان چه هر قوم و ملّتی سعی دارد  بزرگان و نوابغ خود را بشناسد ، به دیگران بشناساند و سهم خود را در پیشرفت بشری در نظر آورد ، این اثر در دست یابی به چنین هدفی گام برداشته است . در اخر کار این واقعیت آشکار می شود که گیلانیان ، نه تنها در پیشرفت و توسعه ی  ملّی ، که در تکامل بشری نیز نقش چشم گیری دارند، آگاهی از این واقعیت شور آفرین ، امید بخش ، افتخار آمیز ، هیجان آور ، روح افزا و برانگیزاننده است .

 

واژگان و کلمات کلیدی پژوهش : گیلان ، مشاهیر ، بزرگان ، کارنامه ، آثار ، عقاید ، اندیشه ها