جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

مشاغل کوچک در بخش های صنایع دستی، فرش و ابریشم حمایت می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مشاغل کوچک در بخش های صنایع دستی، فرش و ابریشم حمایت می شوند

شناسه : 64231289

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با اشاره به امضای تفاهم نامه بین استانداری گیلان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه، از مشاغل خرد و کوچک در بخش های صنایع دستی، ابریشم و فرش حمایت می شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ با اشاره به نشست خود و مجمع نمایندگان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این تفاهم نامه در بخش های آموزش، بازاریابی و پرداخت تسهیلات با مشارکت صندوق مهر رضا(ع) ، بانک های زیر مجموعه وازرت تعاون، سازمان فنی و حرفه ای و استانداری انجام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت به عنوان یکی از پرمراجعه ترین بیمارستان های شمال کشور محسوب می شود، ادامه داد: بر اساس تصمیمات گرفته شده، بخش مهم و جدید قلب و آنژیوگرافی در این بیمارستان تحت پوشش تامین اجتماعی راه اندازی خواهد شد.

استاندار گیلان همچنین تجهیز و ارتقاء درمانگاه های تحت پوشش تامین اجتماعی را از دیگر دستاوردهای این نشست عنوان کرد و گفت: ساخت بیمارستان در لنگرود نیز از سوی تامین اجتماعی اجرایی می شود.

نجفی افزود: ساخت مرکز جدید بیمه سلامت بمنظور ارائه خدمات بهتر به مردم گیلان نیز در رشت آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات صنایع استان ادامه داد: در این نشست وزیر کار قول مساعد داد در زمینه حمایت از تعدادی از این صنایع از طریق شرکت ها و سازمان های تحت پوشش، اقدام کند.

استاندار گیلان ادامه داد: در مورد سرمایه گذاری برای ساخت پتروشیمی نیز مقرر شد با همکاری وزارت نفت، شرکت های بازنشستگی، تامین اجتماعی و استانداری کمیته ای تشکیل شود تا شرایط اجرای این طرح را بررسی کنند.

نجفی افزود: ساخت نمایشگاه تخصصی در شرکت فرش گیلان، ایجاد اشتغال برای بیش از دو هزار نفر فرش باف ، رسیدگی به مشکلات چوکا و حمایت از طرح های گردشگری و شیلاتی نیز از دستاوردهای خوب دیگری بود که در این نشست به دست آمد.

وی همچنین از توافق برای حمایت از مشاغل روستایی خبر داد و گفت: توجه به ایجاد اشتغال با استفاده از توانمندی های روستاها از نتایج مهم این نشست بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه آمار بیکاری در پائیز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش یافته، ابراز امیدواری کرد که با تصمیمات گرفته شده در این نشست، زمینه های افزایش رفاه مردم و ایجاد اشتغال در استان افزایش یابد.

نجفی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست های مشترک با وزرا نیز در راستای حل مشکلات استان است که بصورت منظم با حضور نمایندگان مجلس برگزار می شود.

وی تاکید کرد: بی شک این همدلی در پیگیری مشکلات مردم برای افزایش سطح معیشت مردم است.

در نشست استاندار و مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ مدیران عامل سازمان های تامین اجتماعی، صندوق مهر رضا، صندوق بازنشستگی، بیمه سلامت و روسای بهزیستی و آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز حضور داشتند.

 

ایرنا