سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

مسابقات رایانه ای جام نوروز در مجتمع دیجیتال شهری آستارا آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مسابقات رایانه ای جام نوروز در مجتمع دیجیتال شهری آستارا آغاز شد

شناسه : 63970359

آستارا - ایرنا - مسابقات رایانه ای جام نوروز در محل مجتمع دیجیتال شهری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقات به مناسبت ایام فرخنده و مبارک نوروز در بین رده های سنی مختلف آغاز شده است.

ابراهیم مسئلتی با اشاره به اینکه بازی های رایانه ای در رشته فوتبال برای دومین بار به شکل گسترده در آستارا در حال برگزاری است ، افزود: پیش از این مسابقات رایانه ای جام فجر با حضور علاقمندان در آستارا برگزار شد.

وی بیان کرد: در این دور از مسابقات، 48 نفر مرد تا 11 فروردین در برنامه زمانی مشخص در فضای مجازی به رقابت می پردازند.

وی با بیان اینکه مجتمع دیجیتال شهری آستارا از هرگونه آمادگی لازم برای اجرای مسابقات رایانه ای با بهره گیری از استانداردی بالا برخوردار است ، اضافه کرد: مسابقات رایانه ای جام نوروز در 16 گروه سه تیمی صبح و عصر در شهرستان آستارا پیگیری می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا با تقدیر از ˈسعید صدریˈ مسوول اجرایی مسابقات اظهار کرد: با انجام بازی رده بندی و فینال در روز 11 فروردین با حضور مسوولان شهرستانی جوایز ارزشمندی به نفرات برتر مسابقات اهدا می شود.

مسئلتی در ادامه نقش این مرکز را در جهت مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمن مهم برشمرد و افزود: ساخت نرم افزارهای رایانه ای برای ادارات ، بازی سازی ، خدمات برنامه نویسی و طراحی وب از جمله خدمات ارائه شده این مرکز می باشد.

به گزارش ایرنا ، در این مجتمع در مجموع 30 دستگاه رایانه در بخش گیم نت ، کافی نت ، آموزش و برنامه نویسی به ارائه خدمات در حد استانداردهای بالا می پردازد.

ایرنا