رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

مرگ بیش از 3 هزار نفر در تصادفات جاده ای کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

مرگ بیش از 3 هزار نفر در تصادفات جاده ای کشور

شناسه : 310528823

مرگ بیش از 3 هزار نفر در تصادفات جاده ای کشور

5 هزار و 300 نفر در 3 سال گذشته در تصادفات جاده ای کشور جان خود را از دست دادند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رئیس پلیس راه کشور امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس راه و راهور گیلان در رشت گفت : اصلاح مناطق حادثه خیز ، کاهش کشته شدگان سوانح رانندگی و افزایش ایمنی جاده های کشور از برنامه های مهم پلیس راه است. 
سردار محمد حسین حمیدی افزود : 3 هزار و 400 نقطه حادثه خیز در جاده های کشور شناسایی شده است.
وی گفت : نصب 2 هزار دستگاه دوربین نظارتی در جاده های اصلی ، نصب سامانه کنترل بر خط حوزه بار و مسافر و راه اندازی دوربین های لیزری دستی از مهمترین برنامه های پلیس برای کاهش تخلفات رانندگی است.
وی در ادامه از ممنوعیت پلاک گذاری پراید و نیسان وانت خبر داد و افزود : اگر تولید این 2 خودرو با استانداردهای لازم مطابق نباشد و معیارهای ایمنی در آن رعایت نشده باشد پلاک گذاری نمی شود.
رئیس پلیس راه کشور تصریح کرد : خودروسازان مکلف بر رعایت استاندارد در تولید خودرو هستند و اگر این کار انجام نشود شماره گذاری نمی شود.
سردار محمد حسین حمیدی همچنین از کاهش 45 درصدی تصادفات جاده ای در چند سال گذشته در گیلان خبر داد و افزود : با توجه به گردشگر پذیر بودن این آمار مطلوب است.
 در پایان با قدردانی از زحمات 4 ساله سرهنگ مهیار رستگار سرهنگ حسین محمدپور به مدت 3 سال بعنوان رئیس پلیس راه  جدید گیلان و تشکر از زحمات 3 ساله سرهنگ تیمور شهیدی مقدم سرهنگ محمدرضا محمدی با حکم3  ساله به عنوان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی این استان معرفی شد.
منبع : خبر گیلان