جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

مردم شهر رشت در حمایت از توافق هسته ای به شادمانی پرداختند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم شهر رشت در حمایت از توافق هسته ای به شادمانی پرداختند

شناسه : 91148475

مردم شهر رشت در حمایت از توافق هسته ای به شادمانی پرداختند

رشت - ایرنا - تعدادی از مردم شهر رشت جمعه شب با حضور در خیابان ها، از توافق هسته ای کشورمان ابراز شادمانی، خوشحالی و حمایت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تعدادی از مردم شهر رشت با حضور در میدان لاکانی و همچنین خیابان مطهری سه راهی حاجی آباد، با در دست داشتن پرچم پرافتخار کشورمان، از تلاش های تیم مذاکره کننده ایران و انعقاد تفاهم نامه ابراز خوشحالی کردند.

در میان جمعیت که شمار بسیاری از جوانان نیز حضور داشتند، شعارهایی در حمایت از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و همچنین حجت الاسلام روحانی رییس جمهوری سر داده شد و مردمی که از خودروهای خود شاهد این شادمانی بودند، با بوق های ممتد، با آنان همراهی کردند.

حاضران در این مراسم پایکوبی که پس از سخنرانی رییس جمهوری در میدان لاکانی و خیابان مطهری سه راهی حاجی آباد رشت برگزار شد، در تجمعی آرام، حمایت خود از توافق هسته ای کشورمان را اعلام کردند.

شماری از ماموران انتظامی و پلیس راهور نیز گره های ترافیکی ایجاد شده در این مناطق را باز کرده و نسبت به برقراری نظم در این مراسم جشن، اقدام کردند.

شایان ذکر است نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت گفت: سرانجام 36 سال پایداری ملت ایران در برابر زورگویی و زیاده خواهی های استکبار بهره داد و در پیشگاه همه ملت های جهان، سپیدی منطق ایران بر ظلمت زورگویی ظالمانه استکبار پیروز شد.

آیت الله زین العابدین قربانی افزود: آمریکایی که حاضر نبود ایران حتی یک دستگاه سانتریفیوژ داشته باشد، حال حقوق هسته ای ملت ایران را به رسمیت شناخته و حاضر شده قبول کند که ما پنج هزار سانتریفیوژ داشته باشیم.

مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و 1+5 در لوزان سوییس پس از 9 روز مذاکره با قرائت مفاد بیانیه پایانی، پنجشنبه شب توسط محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دانشگاه پلی تکنیک لوزان به پایان رسید.

حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری نیز امشب طی سخنانی با مردم که از شبکه خبر سیما پخش شد، گفت: مردم با ایستادگی، استقامت و مقاومت خودشان گام دیگری در مسیر دستیابی به اهداف بلند ملی شان برداشتند، امروز روزی است که در خاطره تاریخی ملت ایران خواهد ماند، روزی است که از دیدگاه این بنده روز تشکر و سپاس از ملت بزرگ ایران است.