رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مراسم گرامیداشت هفتمین روز درگذشت آیت الله امینیان - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم گرامیداشت هفتمین روز درگذشت آیت الله امینیان

شناسه : 135851696

مراسم گرامیداشت هفتمین روز درگذشت آیت الله امینیان

مرحوم آیت الله امینیان عالم بصیر و روشنگر بود.
امام جمعه موقت رشت صبح دیروز در مراسم هفتمین روز درگذشت مرحوم آیت الله امینیان عضو مجلس خبرگان رهبری وامام جمعه آستانه اشرفیه که در حسینیه حضرت ابوالفضل العباس سپاه قدس گیلان برگزار شد با اشاره به سوابق مبارزاتی و انقلابی این روحانی وارسته و شاگرد مکتب امام راحل گفت: مرحوم آیت الله امینیان سراسرعمر گرانقدرش رابرای روشنگری و بصیرت افزایی گذراند.
حجت الاسلام والمسلمین صدیق عربانی بابیان اینکه گیلان خواستگاه علما واندیشمندان بزرگی است خاطر نشان کرد: مردم گیلان خدمات علمی و فرهنگی این روحانی انقلابی را همانند دیگر علما و نخبگان از یاد نخواهند برد.
 وی به نقش آیت الله امینیان در حمایت از رزمندگان دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: این روحانی فرزانه باتقدیم فرزند شهیدش دینش را به اسلام و انقلاب ادا کرد.
امام جمعه موقت رشت درادامه جایگاه علمائ دین درهدایت جامعه ی اسلامی را تبیین کرد و گفت: این رسالت در جنگ نرم وشبیخون فرهنگی استکبار سنگین تر است.
حجت الاسلام والمسلمین صدیق عربانی در بخش دیگری از سخنانش به ترفندهای شوم دشمنان برای اخلال در روند تحقق اهداف والای انقلاب اشاره کرد و گفت: حقانیت و عدالت دو شاخصه ی اصلی انقلاب اسلامی است که در پرتو رهنمودهای خمینی کبیر و رهبرمعظم انقلاب عینیت یافته است.
وی تصریح کرد: در این برهه ی حساس از تاریخ  نظام اسلامی که دشمنان ملت با انواع ترفندها برای انشقاق بین مردم و نظام برنامه ریزی می کنند تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی راه گَشا بوده و خواهد بود.
 
 
منبع : خبرگیلان