رونق تولید ملی | شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸

مراسم روز خبرنگار - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم روز خبرنگار

شناسه : 161975467

مراسم روز خبرنگار

مراسم روز خبرنگار دیروز در مسجد النور صدا و سيماي مرکز گيلان برگزار شد.
استاندار در اين مراسم با اشاره به اينکه خبرنگار بايد وجدان کاري داشته باشد گفت: اگر خبرنگار وجدان کاري داشته باشد مي تواند با انتقاد دلسوزانه ارتباط بين مردم و مسوولان را مستحکم کند.
محمدعلي نجفي افزود: همه مسوولان/ مديران و فرمانداران موظفند در هر شرايطي پاسخگوي مسوولان باشند و هيچ مسوولي حق ندارد از انتقادات سازنده خبرنگاري گله مند باشد.
رييس مجمع نمايندگان گيلان هم در اين نشست گفت: خبرنگار بايد در خبررساني صداقت امانت و شفافيت را مدنظر قرار دهند تا در ذهن مخاطب ماندگار شوند.
محمدحسين قرباني افزود: اصحاب رسانه مي توانند با به چالش کشاندن مشکلات هر منطقه محور اصلي  توسعه آن منطقه باشند .
وي درخصوص تصويب قانون سختي کار شغل خبرنگاري گفت: مجلس اجراي اين قانون را در اختيار سازمانها قرارداده که متاسفانه برخي از سازمان ها اين قانون را اجرا نمي کنند و تلاش مي کنيم تا مجلس اين قانون را براي تمامي سازمانها اجباري کند.
معاون اطلاعات و اخبار مرکز گيلان نيز در اين نشست گفت: خبرنگاران موظفند در همه حال علاوه بر انعکاس صداي مردم خدمات دولت را نيز به تصوير بکشند و با اين کار پل ارتباطي مردم و مسوولان باشند.
رضاپور با اشاره به کاستي هاي فيزيکي خبر مرکز گيلان افزود : خبر گيلان با اجراي طرح تحول ساختاري توانست در 5 ماه گذشته جزو استانهاي برتر کشور باشد و اگر اين کاستي ها برطرف شود خبر گيلان بيش از پيش موفق تر عمل خواهد کرد.
خانم حسن پور خبرنگار ويکي ازپيشکسوتان خبر گيلان هم دراين جلسه با اشاره به مشکلات خبرنگاران ودرخواست تصويب سختي کار براي اين قشر پرتلاش گفت : خبر گيلان درهربرهه اي توانسته با انعکاس درست مشکلات جامعه سبب حل آن مشکلات شود و البته همه خبرنگاران از مسوولان تقاضا دارند تا درهرحال پاسخگوي خبرنگاران که همان نياز مردم است باشند./
 
 
منبع: خبرگیلان