جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه قدس گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه قدس گیلان

شناسه : 118532680

مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه قدس گیلان

بهترین شیوه دفاع از ارزش های انقلاب، گرفتن فرصت سوء استفاده از دشمنان است.
 رییس سازمان بسیج مستضعفان در مراسم تکریم ومعارفه ی فرمانده سپاه قدس گیلان در رشت با اشاره به ترفندهای پیچیده وحساب شده دشمنان علیه انقلاب و نظام گفت: شکست استکبار جهانی در جبهه ی نظامی موجب شده امروز میدان تهاجم دشمن به حوزه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی واجتماعی گسترش یابد ودر این شرایط  سلب فرصت سوء استفاده از دشمنان کارآمدترین شیوه دفاع از ارزشهای انقلاب و نظام است.
 سردارمحمدرضا نقدی ماموریت مهم سپاه پاسداران را حمایت از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: تحقق این رسالت خطیر با بهره گیری از ظرفیت عظیم مردمی در حوزه های مختلف فرهنگی – اقتصادی واجتماعی میسر است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران درامور بسیج با اشاره به تلاش های ناکام استکبار جهانی برای ایجاد بحرانهای امنیتی – اقتصادی و سیاسی در ایران در37 سال گذشته حمایت ازتروریسم، تحریم های اقتصادی و زمینه سازی برای بروز فتنه سال های 78 و88 را مصادیق این ترفندهای مزبوحانه عنوان کرد وگفت: شکست های پی درپی دشمنان دراین حوزه ها آنها را به میدان  مذاکره دربحث هسته ای کشانده و تیم مذاکره کننده ایرانی باید در روند مذاکرات با تاسی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب از هرگونه فرصت طلبی دشمنان درعرصه دیپلماتیک جلوگیری کند.
سردار نقدی در ادامه با اشاره به ترفندهای فرهنگی استکبار و صهیونیسم جهانی گفت: راه اندازی حدود 170 شبکه ماهواره ای فارسی زبان و هزاران پایگاه اینترنتی، نمونه های روشنی از برنامه های دشمنان برای ایجاد فاصله بین مردم باهویت ملی و دینی شان است.
 وی درادامه رمز موفقیت سپاه و بسیج را تکیه بر نیروهای عظیم مردمی درعرصه های مختلف اجتماعی – اقتصادی وفرهنگی دانست وتلاش برای بهره گیری از این ظرفیت ارزشمند را ماموریت بزرگ فرمانده جدید سپاه قدس گیلان عنوان کرد .
حجت الاسلام والمسلمین معتمد مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه درسپاه قدس گیلان نیز به نقش تاثیرگذار سپاه پاسداران  در تحقق تمدن اسلامی براساس اندیشه های امام راحل و منویات رهبرمعظم انقلاب اشاره کرد و گفت: این امر مهم با اتکال به نیروی ایمان و تقوا حفظ روحیه ایستادگی و مقاومت همراه با بصیرت و ولایتمداری میسراست . 
سردار محمد عبدالله پور فرمانده جدید سپاه قدس گیلان نیز توجه به مسایل و معضلات فرهنگی، تحقق اقتصاد مقاومتی و گسترش امنیت پایدار را ازمهمترین برنامه های این نهاد انقلابی در استان عنوان کرد وگفت :همه این تلاش ها باید در راستای پاسداشت خون شهدا و آرمان های والای انقلاب تبلور یابد.
سردار هامون محمدی فرمانده پیشین سپاه قدس گیلان نیز در این مراسم از عملکرد8 ساله مدیریتیش گزارش داد و گفت: ساخت 315 پایگاه و حوزه مقاومت، 97 سالن ورزشی، بیش از 16 هزار مترمربع اماکن فرهنگی، آموزشی و همچنین پیشرفت 80 درصدی مقر راهیان نور گیلان در جنوب کشور از عمده ترین اقدامات سپاه قدس گیلان در 8 سال گذشته است.
 درپایان این مراسم که آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه درگیلان، استاندار، برخی نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از فرماندهان نظامی وانتظامی حضور داشتند سردار محمدعبدالله پور به عنوان فرمانده جدید سپاه قدس گیلان معرفی و از زحمات 8 ساله سردارهامون محمدی قدردانی شد.
منبع : خبرگیلان