جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

مراسم احیای شب نیمه‌شعبان در رشت برپا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم احیای شب نیمه‌شعبان در رشت برپا می شود

شناسه : 64181720

مسئول کانون تخصصی مهدویت کانون ‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از برگزاری مراسم احیای شب نیمه‌شعبان در مهدیه رشت خبر داد و گفت: این مراسم به‌همت کانون تخصصی مهدویت و با همکاری مؤسسه یاران سبز موعود برگزار می‌شود.

مجتبی عبداللهی، مسئول کانون تخصصی مهدویت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، با بیان اینکه احیای شب نیمه‌شعبان موجب ارتباط معنوی عاشقان، به‌ویژه نسل جوان با منجی عالم بشریت(عج) می‌ شود، گفت: سنت اهل‌بیت(ع) بر مراسم شب زنده داری نیمه شعبان تأکید بسیار کرده است.

وی از برگزاری مراسم احیای شب نیمه‌شعبان در مهدیه رشت خبرداد و ادامه داد: این مراسم با هدف افزایش معرفت و مهر و محبت به امام عصر(عج) به همت کانون تخصصی مهدویت و با همکاری مؤسسه یاران سبز موعود برگزار می‌شود.

عبداللهی با تأکید بر لزوم مشارکت بیش‌از‌بیش مردم در این مراسم که برای چهارمین سال متوالی برپا خواهد شد، عنوان کرد: امسال این مراسم در قالب ستاد مردمی برگزاری مراسم احیای شب نیمه‌شعبان در مهدیه رشت برپا خواهد شد تا برکات حاصل از این مراسم در جامعه و بین عموم مردم گسترش یابد.

وی ادامه داد: در این راستا طی فراخوانی از هیئت‌های مذهبی و مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی شهرستان رشت جهت حضور پررنگ در مراسم دعوت شده است.

مسئول کانون تخصصی مهدویت گیلان، با بیان اینکه مراسم احیا از ساعت 24 پنج‌شنبه، 22خردادماه آغاز شده و تا نماز جماعت صبح روزجمعه، 23 خردادماه، روز میلاد حضرت مهدی موعود(عج) ادامه دارد، افزود: برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی در این شب برای احیاکنندگان تدارک دیده شده است.

وی بیان کرد: کرسی تلاوت قرآن، تواشیح، مولودی خوانی، شعرخوانی، سخنرانی مذهبی، مناجات، اطعام سحری و اقامه نماز جماعت صبح از برنامه‌ های مراسم معنوی احیای شب نیمه شعبان است.

عبداللهی با اشاره به اینکه سخنران اصلی این برنامه حجت الاسلام والمسلمین میردامادیان، سخنران مسجد جمکران است، گفت: به دلیل تقارن شب نیمه‌شعبان با شب جمعه و فضیلت قرائت دعای کمیل در این دو شب، خواندن این دعا از برنامه‌های اصلی این مراسم معنوی است.

به گفته وی، برگزاری مراسم احیای شب نیمه‌شعبان همراه با مولودی‌خوانی و شادی و نشاط که مورد توجه اهل‌بیت(ع) است موجب ارائه الگویی مناسب برای جشن‌های مذهبی همراه با دعا و مناجات می‌شود.

مسئول کانون تخصصی مهدویت(کانون فرهنگی و هنری شهید خوش خلقت رشت) در ادامه از توزیع اقلام فرهنگی و مهدوی در این مراسم خبر داد و ادامه داد: بسته فرهنگی اهدایی شامل نشریه امان(منتشر شده از سوی مرکز تخصصی مهدویت قم)، پوستر، هدایای تبلیغاتی و محصولات مهدوی دیگر است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از یک هزار نفر در مراسم احیای شب نیمه‌شعبان شرکت کردند، اضافه کرد: با توجه به مهیا بودن سرویس ایاب و ذهاب برای شرکت‌کنندگان و تبلیغات محیطی در سطح شهر انتظار می‌رود که بیش از یک هزار و 500 نفر امسال شب نیمه‌شعبان را در مهدیه رشت احیا کنند.

عبداللهی با تأکید بر اینکه عشق و محبت نسبت به مقام مهدویت و ولایت از ویژگی بارز خدمتگزاران اسلام و مروجان فرهنگ ظهور امام زمان(عج) است، یادآور شد: انتقال فرهنگ مهدویت به نسل جوان و تربیت آنها به‌عنوان منتظران ظهور حضرت مهدی(عج) ضرورتی انکارناپذیر است.

ایسنا