جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان: مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات دین خود را به نظام ادا می‏کنند - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان: مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات دین خود را به نظام ادا می‏کنند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان: مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات دین خود را به نظام ادا می‏کنند


مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: انتخابات، مظهر مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی است و حضور گسترده در آن وظیفه همه افراد جامعه است.

حجت الاسلام والمسلیمن ولی عادلی در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، اظهار کرد: نظام اسلامی مبتنی بر حرکت‏های قانونی و احترام به دستگاه‏های قانونگذاری است.

وی با بیان اینکه احترام به قانون و مراجع قانونی نشانه برجسته دلسوزان نظام است، افزود: بهترین نشانه التزام به قانون اساسی و نظام اسلامی تمکین به قانون و پشتیبانی از حرکت نهایی انتخابات است.

حجت‏الاسلام عادلی ادامه داد: قانون در انتخابات حرف اول را خواهد زد همه افراد جامعه به ویژه دست اندرکاران، احزاب، کاندیداها و طرفداران کاندیداها باید به قانون احترام بگذارند.

وی تصریح کرد: قانون تنها تعیین کننده انتخابات در کشور است و تاکید مقام معظم رهبری نیز توجه به قانون در همه بخش‏های انتخابات است.

حجت‏الاسلام عادلی تحقق سیاسی و اقتصادی، حفظ و تقویت اعتماد متقابل مردم و مسئولان نظام، تقویت روحیه پایداری و استقامت، اتکا به عزم ملی، توکل به خدا، حفظ و ارزشهایی که برای آن خون شهدا ریخته شد، اعتماد به نفس و تاثیرگذاری در حوادث منطقه و جهان و... را از پیامدهای داخلی حضور انتخابات با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری عنوان کرد.

وی همچنین پیامدهای خارجی در انتخابات را کاهش فشارها و از دست رفتن کارایی دشمن، یاس و ناامیدی دشمن به کشور، کم شدن خواسته‏های نامشروع دشمن، الگو شدن انقلاب اسلامی بر کشورهایی که جرقه بیداری اسلامی در آن زده شد و کشورهایی که در حال شکل گیری بیداری اسلامی است، دانست.

حجت الاسلام عادلی با بیان اینکه مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات دین خود را به نظام ادا می‏کنند، تصریح کرد:  انتخابات مظهر مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی است و حضور گسترده در آن وظیفه همه افراد جامعه است.

وی گفت: دشمن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سعی داشت حضور مردم در انتخابات را کمرنگ کند، حضور مردم در انتخابات از هر چیز دیگری برای کشور مهمتر است و به همین علت حتی کسانی که فقط دلبسته به ایران هستند باید در انتخابات حضور یابند.

وی به سخنان مقام مظم رهبری اشاره کرد و گفت: به فرموده ولایت فقیه شرکت در انتخابات حق و تکلیف است که هیچ کس برای عدم حضور در انتخابات عذر شرعی ندارد و نخواهد داشت.