سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

محوریت مساجد در جشن های انقلاب حفظ شود - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

محوریت مساجد در جشن های انقلاب حفظ شود

محوریت مساجد در جشن های انقلاب حفظ شود


رشت - خبرگزاری مهر: رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت گفت: نخستین جرقه های قیام مردمی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در مساجد زده شد و این مراکز به عنوان پایگاه های اصلی این قیام همچنان باید مورد توجه برنامه ریزان و متولیان مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا ثقتی ظهرر دوشنبه در  جلسه دهه فجر و مساجد در رشت افزود: مرکز ثقل و توجهات نیروهای انقلابی در مساجد بود از همین رو رژیم نسبت به مساجد و تحرکات آن همیشه حساس بوده است.

وی اظهارداشت: مساجد همیشه نقش محوری و ارشاد کننده داشتند و خواستگاه نیروهای انقلابی بوده و هستند از اینرو باید این نقش محوری مورد توجه قرار گیرد و برنامه های فرهنگی و هنری را به جای برگزاری در آمفی تئاتر ها و سالن های اجتماعات در مساجد برگزار کنند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت در ادامه با اشاره به اینکه 200 جشن در مساجد شهرستان رشت در طول ایام الله دهه فجر برگزار می شود، گفت: برگزاری نمایشگاه های کتاب، عکس، پوستر و مسابقات روزنامه دیواری و شعرخوانی از دیگر برنامه های دهه فجر در مساجد این شهرستان است.

و در ادامه به نقش اثرگذار مساجد در ارتقای گسترش فرهنگ دینی اشاره کرد و افزود: مساجد باید کانون برنامه های دهه فجر باشد.

ثقتی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی به برکت روحانیت و مساجد تفکر و بینش مردم را متحول ساخت، بیان کرد: اینکه برنامه های ایام الله دهه فجر به سمت مساجد سوق داده شود کاری ارزشمند است.

وی همچنین درک عملی از ولایت‌ پذیری را ارمغان انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: آگاهی دادن جوانان از سوی پیشکسوتان انقلاب اسلامی در مقوله های جایگاه دین و بحث ولایت، نقش معنویت و اعتقادات دینی باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت یادآورشد: به منظور آگاه سازی و آشنایی روزافزون نوجوانان و جوانان با مقوله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان نیاز است دوره های آموزشی تاثیرگذار  در مساجد برگزار شود که در این مهم کانون های مشاجد نقش تعیین کننده دارند.

خبرگزاری مهر