جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

محفل انس با قرآن با حضور قاری برجسته مصری در گوراب زرمیخ برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

محفل انس با قرآن با حضور قاری برجسته مصری در گوراب زرمیخ برگزار می شود

شناسه : 142663860

محفل انس با قرآن با حضور قاری برجسته مصری در گوراب زرمیخ برگزار می شود

رشت - ایرنا - همزمان با بیست و دوم ماه مبارک رمضان، محفل بزرگ انس با قرآن با حضور شیخ احمد شحات لاشین قاری برجسته مصری در مسجد جامع شهر گوراب زرمیخ صومعه سرا برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صومعه سرا روز دوشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری محفل انس با قرآن اظهار داشت: محفل انس با قرآن با قاری برجسته مصری قرار است عصر پنجشنبه هجدهم تیرماه در شهر گوراب زرمیخ برگزار شود.

عزیز خادم شریف با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا استعدادهای خوبی در زمینه قرآنی دارد، افزود: در چند سال اخیر قاریان صومعه سرایی، گوی سبقت را از دیگر شهرستان ها ربوده و در عرصه های استانی و حتی کشوری درخشیده اند.

خادم شریف اظهار داشت: اگر بتوانیم خود و سیره و روش زندگی فردی و اجتماعی مان را با قرآن منطبق نموده و به تعالیم آن حیات بدهیم، هم راه را روشن تر خواهیم دید و هم حرکت ما به سوی قله های پیشرفت سریع تر خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در طول ماه مبارک رمضان برنامه های خوبی توسط نهادها و دستگاه های فرهنگی تدارک دیده شده که امیدواریم موردتوجه و استقبال مردم به ویژه جوانان و نوجوانان قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان صومعه سرا نیز گفت: ماه مبارک رمضان، ماه برکت و رحمت و کسب فضائل دینی و اخلاقی و خدایی شدن است.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صدیقی با اشاره به اینکه باید قدر لحظات این ماه مبارک را برای کسب تقوا و ارتباط با خدا بدانیم، افزود: پیشرفت جامعه اسلامی به فهم قر آن نیاز دارد و اگر همه مسلمانان با آموزه های قرآن کریم انس داشته باشند، بسیاری از مسائل جامعه رفع می شود.

شهر گوراب زرمیخ از توابع شهرستان صومعه سرا در غرب استان گیلان واقع است.