رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

ما مكلف به رعايت قانون و حقوق شهروندان هستيم - نمایش محتوای خبر

 

 

ما مكلف به رعايت قانون و حقوق شهروندان هستيم

شناسه : 63972720

سرپرست اداره كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري گيلان گفت: جامعه ما جامعه اسلامي و نظامي كه در آن قرار داريم برگرفته از آموزه هاي اسلامي است، انقلاب اسلامي ما هم بر اين اساس شكل گرفته تا به آرمانهايي كه مطلوب يك زندگي با سعادت است دست يابيم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، يونس رنجكش در جلسه توجيهي بازرسين عفاف و حجاب و حقوق شهروندي اظهار کرد: با گذشت 35 سال از انقلاب شكوهمند اسلامي و پديده جابجايي نسلها و تاثيرات رسانه ها و پديده هاي مختلف در بيرون از مرزها بر روي جامعه و تغييرات ايجاد شده در سبك زندگي، موانعي در راه رسيدن به اهداف تعريف شده مشاهده مي شود كه نيازمند بازتعريف شيوه ها در حوزه زيرساختهاي فرهنگي هستيم.

وي ادامه داد: هدف وزارت كشور و دستگاههاي حاكميتي، توسعه و تعميق فرهنگ عفاف و حجاب و تكريم ارباب رجوع و در نهايت رعايت حقوق شهروندي است.

رنجکش افزود: وظيفه دستگاه حاكميتي چون استانداري، نظارت و كنترل دستگاههاي اجرايي در راستاي اهداف و وظايف تعريف شده است كه آيا در مسير برنامه هاي تدوين شده در حال حركت هستند يا به دلايلي نياز به اصلاح ساختار در راه رسيدن به اهداف و برنامه هاي مدون دارند.

وي تاكيد كرد: در راستاي ارزيابي دستگاههاي اجرايي مي بايست دستگاههاي خلاق و نوآور كه حركتي بسمت جلو داشته اند مورد تشويق قرار گيرند.

وي اضافه كرد: در بازرسيها مي بايست كاملاً رعايت همه موازين مورد توجه قرار گيرد و براساس ضوابط عمل شود زيرا بازرسين ما در اين مقطع و ماموريت، وظيفه نظارت بر عملكرد دستگاههاي اجرايي را در حوزه اجراي قانون عفاف و حجاب و رعايت حقوق شهروندي دارند.