جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مانور مجریان طرح زمستانی در گیلان برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مانور مجریان طرح زمستانی در گیلان برگزار شد

شناسه : 64226667

رشت - ایرنا - با نزدیک شدن به فصل زمستان و بمنظور آمادگی و هماهنگی دستگاه های امداد و نجات جاده ای گیلان، مانور مجریان طرح زمستانی استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار 'ابراهیم قائد رحمتی' فرمانده انتظامی استان گیلان روز چهارشنبه در تشریح طرح زمستانی گیلان گفت: این طرح هرساله از بیستم آذر لغایت بیستم اسفندماه در جاده ها و محورهای کوهستانی و برف گیر کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد: طرح زمستانی امسال با مشارکت استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، اورژانس ، هلال احمر، امداد خودرو و پلیس راه در سراسر جاده های استان به مدت سه ماه استمرار خواهد داشت.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: در طول زمستان تمام سازمان های همکار در طرح زمستانی با به کارگیری حداکثر توان و امکانات خود تلاش می کنند تا تردد و حرکت در جاده ها و محور های اصلی و فرعی استان در تمام شرایط و در طول زمستان به شکل مطلوب و بدون مشکل انجام پذیرد.

سردار قائدرحمتی اهداف اصلی طرح زمستانی را تسریع در عبور و مرور، بازگشایی راه های مسدود شده، کمک به در راه ماندگان، پیشگیری از انسداد راه های استان، اجرای دقیق مقررات راهنمایی و رانندگی، رسیدگی فوری به حوادث جاده ای و آسودگی خاطر مسافران زمستانی ذکر کرد.

وی ادامه داد: تعامل و مشارکت خوبی میان سازمان های امداد و نجات وجود دارد و امیدواریم با این روحیه مشارکت و تعامل موجود، شاهد زمستان بدون حادثه در جاده های استان باشیم.

رئیس پلیس گیلان گفت: هرچند این طرح در سرتاسر جاده های استان اجرا می شود؛ اما دو محور کوهستانی مهم گیلان یعنی محور آستارا به اردبیل و اسالم به خلخال از اهمیت ویژه ای برخوردارند از این رو ، دو تیم گشت پلیس راه به صورت ثابت و شبانه روزی در این دو محور مستقر خواهند شد و تا پایان طرح نیز این روند ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه در موارد اضطراری، 10 تیم گشت پشتیبانی کمکی به این دو تیم افزوده می شود تا هیچگونه مشکل یا محدودیت ترافیکی در این دو محور حساس و مهم کوهستانی استان بوجود نیاید.

وی همچنین تصریح کرد: از بیستم آذر ، تمامی وسایل نقلیه که قصد تردد در محورهای کوهستانی استان را دارند، می بایست الزاماً زنجیرچرخ یا لاستیک یخ شکن و همچنین تجهیزات مناسب زمستانی را به همراه داشته باشند.

سردار قائدرحمتی گفت: مساعدبودن وضعیت جوی دلیل قانع کننده ای برای عدم همراه داشتن این تجهیزات خصوصاً زنجیر چرخ نیست چرا که در این فصل سال و در مناطق کوهستانی هوا به صورت ناگهانی تغییر می کند و عدم استفاده از زنجیر چرخ یا لاستیک یخ شکن، سبب بروز مشکلات ترافیکی متعدد و حوادث رانندگی جبران ناپذیر خواهد شد.

نشست و مانور مشترک مجریان طرح ترافیکی زمستانی با حضور پلیس راه، اداره کل راه و شهرسازی، اورژانس، امدادخودرو و آتش نشانی در ستاد فرماندهی انتظامی استان گیلان برگزار شد.

ایرنا