رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

لزوم پرهیز از نگاه های سلیقه ای در بازرسی از عملکرد دستگاه های اجرایی - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم پرهیز از نگاه های سلیقه ای در بازرسی از عملکرد دستگاه های اجرایی

شناسه : 120363166

لزوم پرهیز از نگاه های سلیقه ای در بازرسی از عملکرد دستگاه های اجرایی

 رشت - ایرنا - سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان گیلان بر ضرورت پرهیز از نگاه های سلیقه ای در بازرسی از عملکرد دستگاه های اجرایی برای ارزیابی فعالیت های آنها در حوزه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی تاکید کرد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس رنجکش روز چهارشنبه در جلسه آموزش بازرسان اعزامی به دستگاه های اجرایی استان گیلان برای بررسی عملکرد آنها در حوزه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی افزود: بازرسان تلاش کنند تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت و نوآوری های انجام شده در زمینه اجرای برنامه های صیانت از حریم امنیت عمومی، به روند بهبود وضعیت کمک کنند.

وی اظهار کرد: باید تلاش کنیم با افزایش کیفیت فعالیت های انجام شده، ضمن حفاظت از حریم امنیت عمومی در دستگاه های اجرایی، میزان رضایت مندی شهروندان را نیز افزایش دهیم.
دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان گیلان یادآور شد: هر دستگاه اجرایی براساس ضوابط و برنامه های سازمانی و آنچه که در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی آمده؛ فعالیت هایی را به اجرا در می آورد.
به گفته رنجکش؛ نظارت بر چگونگی اجرایی شدن این برنامه ها به اصلاح شیوه های نادرست و کمک به اصلاح ساختار سازمانی آنها کمک بسیاری خواهد داشت.
وی تأکید کرد: خوشبختانه در نظام اسلامی ساختار کلی تعریف شده در دستگاه های اجرایی بر اساس آموزه های دینی و رعایت عرف جامعه نسبت به عفاف و حجاب است اما اگر مشکلی هم در مجموعه ای از سوی شخصی از کارکنان بوجود آید، نباید آن را به پای سیستم نوشت بلکه بایستی با هدایت و راهنمایی های لازم نقص بوجود آمده را برطرف کرد.
وی افزود: ما می خواهیم مشکل را ارزیابی و عیب ؛ نقص یا حسن را مشخص کنیم و باید کارهای خوب و برجسته سازمان ها را بزرگ نمایی کنیم تا هم تشویقی برای خودشان و هم الگویی برای سایر سازمان ها باشند.
رنجکش یادآور شد: ما می خواهیم نگاه و نگرش ها را به سمت نوع کارکردی که سازمان ها در جهت برطرف کردن ضعف ها دارند، تقویت و نقاط منفی را گوشزد کنیم و در حوزه صیانت از حقوق شهروندی کارمندان را به شرح وظایف شان آشنا سازیم تا کاستی ها دیده و در رفع مشکلات تلاش شود.
دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان گیلان از بازرسان خواست به دقت برنامه های دستگاه های اجرایی را بررسی و مورد ارزیابی قرار داده و از سازمان های دولتی نیز خواست تا همکاری های لازم را با بازرسان داشته باشند.
بازرسی از سازمان های اجرایی استان گیلان برای عملکرد آنها در حوزه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی از روز شنبه دوم خردادماه به مدت دو هفته اجرا می شود.
اواخر دی ماه سال گذشته نیز نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گیلان با حضور اعضای هیأت بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان در وزارت کشور و استاندار گیلان در رشت برگزار شده بود.