سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

لزوم توجه بیشتر به گردشگری روستایی گیلان - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

لزوم توجه بیشتر به گردشگری روستایی گیلان

لزوم توجه بیشتر به گردشگری روستایی گیلان


سرپرست معاونت گردشگري استان گيلان گفت: گيلان با توانمندي هاي عظيم گردشگري از امكان توسعه بيشتري در گردشگري روستايي برخوردار است.

حميدرضا آذرپور سرپرست معاونت گردشگري استان گيلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، با اشاره به توانمنديهاي منحصر بفرد گردشگري روستايي استان از وجود 17 روستاي نمونه گردشگري در گيلان خبر داد و اظهار کرد: گردشگري روستايي را نمي توان تنها به بخش كشاورزي محدود ساخت بلكه تمامي جاذبه ها و فعاليت هاي فرهنگي و گردشگري مورد علاقه گردشگران نيز در زمره گردشگری روستايي قرار دارد.

وي با تاكيد بر لزوم توجه بيشتر مسافران ورودي به گردشگری روستايي، از وجود واحدهاي اقامتي و پذيرايي لازم از جمله خانه مسافر در روستاهاي نمونه گفت و افزود: اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان به جهت تسريع در برنامه هاي توسعه گردشگري روستايي، بحث آموزش دهياران و بخشداران را در دستور كار خود قرار داده است كه توجه به اين مهم در كنار آگاهي بخشي به گردشگران مي تواند وضعيت كمي و كيفي جذب و اسكان مسافران را در این بخش ارتقا بخشد.

آذرپور استقبال خوب گردشگران از جاذبه هاي طبيعي را از دلايل اصلي لزوم توسعه گردشگري روستايي برشمرد و تصريح كرد: بحث اعطاي تسهيلات تجهيز خانه مسافرها در سطح روستاها از اقدامات مهم اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در زمينه حمايت از اين بخش از گردشگري استان بشمار مي رود.

معاون گردشگري گيلان همچنين فرهنگ و آداب و رسوم بومي، صنايع دستي، جاذبه هاي تاريخي و طبيعي و مذهبي روستاهای گیلان را از جمله شاخص هاي مورد نظر در بحث انتخاب روستاهاي نمونه گردشگري عنوان كرد و افزود: گيلان با توانمندي هاي عظيم گردشگري از امكان توسعه بيشتري در گردشگري روستايي برخوردار است.

ایسنا