سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

قورباغه درختی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

قورباغه درختی

Loading the player...

قورباغه های درختی اغلب  در میان درخت بلوط ، بید و ممرز مخفی می شوند و آن چنان به برگ های این درختان می چسبند که به زحمت  می توان ان ها را پیدا کرده  اغلب  بر روی گیاهان   علفی  با برگ های پهن  یافت می شوند . در مناطق کوهستانی تا 1500 متری نیز  دیده شده اند . در بهار به منظور تخم گذاری به اب رفته  در
انجا تا اواسط ماه مه ( اواخر اردیبهشت ) با حتی اوایل ژوئن (خرداد ماه ) باقی می  مانند . اگرچه  از نور اجتناب نمی کنند ولی بویژه در غروب افتاب فعالیت دارند مشاهدات انجام شده ارتباط مستقیم بین رفتار آن جانور و اب و هوا را تکذیب می نمایند .
جانوران بالغ در تمام طول تابستان صدا تولید می کنند . صدای انها بسیار بلند یکنواخت یا بدون زیر و بم و نافذ است . چندین بار با سرعت تکرار میشود . این صداها نه تنها در بهار بلکه در تابستان و پائیز نیز ممکن است شنیده گردند ولی در فصول اخیر غالبا" کمتر شنیده می شوند . صدای قورباغه درختی بخصوص در یک روز روشن پائیزی ممکن است پس از قطع صدای پرندگان از دور بگوش برسد . معمولا" صدای قورباغه درختی از اوایل فروردین تا شروع مهر ماه شنیده میشود  و صدای زیرگونه های مختلف با یکدیگر متفاوت است .
حرکات قورباغه درختی هم از روی زمین هم در داخل اب اهسته و کند است از این رو گرفتن نمونه ها همیشه اسان میباشد .
وقتی که به خشکی یا به اب هجوم می اورند همانطور که اغلب در بهار این حالت وجود دارد . وسیله اصلی حفاظت انها پنهان شدن در زیر برگها و حتی گاهی اوقات چسبیدن به سطح تحتانی انها میباشد .
توانائی و انرژی زیاد قورباغه های درختی در موقع شکار کردن مشخص شده است حتی گاهی با پرش نزدیک یک پا روی شکار می جهند .

نوع: توليد ويژه صوتی

موضوع :گیاهان و جانوران

کاری از :پوران حاجتی