جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

قوانین واقعی زندگی - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

قوانین واقعی زندگی

قوانین واقعی زندگی


قانون شماره یک:
با مردم همانگونه رفتار کن که دوست داری آنها با تو رفتار کنند.
اگر در تمام زندگی خود فقط از همین یک قانون پیروی کنید، کار بسیار بزرگی انجام داده اید. یک کار ساده است: اگر دوست ندارید دروغ بشنوید، دروغ نگویید، اگر دوست ندارید پشت سرتان غیبت کنند، غیبت نکنید. اگر وقتی نمی گذارند حرفتان را بزنید ناراحت می شوید، پس جلوی حرف زدن هیچ کس را نگیرید.
یک روش برای به یاد داشتن این قانون این است که به قانون «کارما» فکر کنید. کارما می گوید هر چه انجام دهید به سوی شما باز می گردد. پیش از هر کاری از خودتان بپرسید «آیا دوست دارم نتیجه ی این کار عاید خودم شود؟» اگر پاسخ شما «نه» می باشد، آن کار را انجام ندهید.
قانون شماره دو:
به یاد داشته باشید که همه به اندازه ی شما نیازمند عشق و اطمینان خاطر هستند. در وجود هر انسانی نیاز به عشق، تایید و تحسین وجود دارد. قطعا افرادی وجود دارند که برای ارضا شدن نیازشان روشهای بسیار پیچیده ای دارند. اما اگر به شخصیت خارجی این افراد و انسان آسیب پذیری که در درون شان وجود دارد نگاه کنید، متوجه می شوید که انسانهای بسیار ساده ای هستند.
فراموش نکنید فروشنده ای که به نظرتان آدم نامعقولی می آید، احتمالا در زندگی اش عشق و علاقه ی چندانی دریافت نکرده است. یا مردی که برای یک مصاحبه ی شغلی آمده است، احتمالا احساس عدم شایستگی می کند. این موضوعات به شما کمک می کند در برخورد با ناملایمات زندگی، عکس العمل های شدید از خود نشان ندهید. شاید ناراحتی شما را برطرف نکند اما حداقل باعث می شود. رفتار نادرستی از خود نشان ندهید.
قانون شماره سه:
فراموش نکنید بقیه انسانها هم به اندازه ی شما از دوست نداشته شدن می ترسند.
قانون شماره چهار:
کسی را بازیچه ی خود نکنید.
فریب دادن و نقش بازی کردن موقتا به شما کمک می کند در زندگی شخصی یا حرفه ای به نتایج دلخواه برسید، اما مسلما وحدت وجود و شخصیت شما را تخریب می کنند. رک و راست باشید. با انصاف باشید و کسی را بازیچه خود نکنید. شما یک انسان خوب هستید.
قانون شماره پنج:
خودتان باشید.
این قانون صرف نظر از واکنش دیگران یا نتایجی که ایجاد می کند، همیشه و در همه جا به کار می آید. زیرا شما در بازی کردن نقش خودتان ماهرتر از هر نقش دیگری هستید.
قانون شماره شش:
اگر به کسی علاقمند هستید، عشق خود را ابراز کنید.
این فرد می تواند یک دوست، یک خویشاوند، همسایه، راننده ی اتوبوس، خدمتکار، معلم، فروشنده، مربی باشگاه و حتی حیوانات خانگی تان باشد هر فردی. فکر نکنید آنها خودشان می دانند شما چه احساسی دارید و نیازی به شنیدن آن ندارند نیاز دارند.
قانون شماره هفت:
پیش از اینکه زیادی عاشق شوید، سئوالات خود را بپرسید.
پیش از اجاره ی یک ساختمان، پیش از استخدام یک فرد، پیش از انتخاب یک رستوران، پیش از رزرو یک هتل، پیش از قبول یک پروژه، پیش از انتخاب آرایشگاه، پیش از خرید وسایل خانگی و پیش از انجام هر کاری، سوال کنید!!! می توانیم از اغلب مشکلاتی که در زندگی روزمره خود با آنها مواجه می شویم پیشگیری کنیم، به شرط آنکه اول سوال کنیم (و قطعا به جواب سوال ها نیز گوش بدهیم!)
قانون شماره نه:
با افرادی دوست شوید که خوش اخلاق هستند.
فقط براساس منافع خود دوستان، هم اتاقی ها، همکاران، هم سفران و کارمندان خود را انتخاب نکنید. اطراف خود را از انسانهای خوش اخلاق پر کنید. اینگونه غصه های زندگی بسیار کم تر می شود.
قانون شماره ده:
به علائم خطر توجه کنید.
به اندام، ماشین، حساب بانکی و اخلاق خود توجه کنید. به آنچه مردم به شما می گویند و نمی گویند، به رفتاری که با شما دارند و بویژه به مسائلی که از آنها خوشتان نمی آید توجه کنید. جهان اطراف ما یکسره در حال پیام دادن به ما می باشد. اکثرا وقتی دچار مشکل می شویم که به این پیام ها بی توجهی می کنیم.
قانون شماره یازده:
در مورد مردم بر اساس وسعت دلشان قضاوت کنید نه چیز دیگر.
تمام این موارد بی اهمیت است: چقدر پول دارد، چه شغل با کلاسی دارد، چقدر جذاب است، چقدر موفق است، با چه کسی فامیل است، چقدر مشهور است، چه اندام زیبایی دارد، چه لباسهایی می پوشد، صاحب چه چیزهایی است. یا رنگ پوستش چیست؟ آنچه مهم است این است که در دل یک فرد چیست. اگر قرار است تحت تاثیر یک چیز قرار بگیرد، آن چیز باید شیرین و دوست داشتنی بودن فرد مقابل باشد.
قانون شماره چهارده:
احساسات خود را صادقانه ابراز کنید.
اگر صادق نباشید، در دراز مدت شکست می خورید. پس به همین قانون بچسبید!
قانون شماره پانزده:
جذاب ترین ویژگی خود را نشان دهید ذهن تان.
هیچ کسی مثل شما نیست. بنابراین شما بهترین نمونه موجود از خودتان در تمام جهان هستید. پس به خودتان ببالید!
قانون شماره شانزده:
از نظر عاطفی سخاوتمند باشید. خسیس نباشید.
هرچه عشق بیشتری را نسبت به دیگران ابراز کنید، عشق بیشتری در قلب خود احساس خواهید کرد. چرا که وقتی عشق از درون شما به بیرون تراوش می کند، اولین فردی که از این نعمت برخوردار می شود خود شما هستید. عشق ورزیدن هرگز موجب شکست خوردن نمی شود. بنابراین عشق خود را با لبخندتان، با کلمات تان، با اعمال تان و افکارتان به همه کس و همه چیز نشان دهید. فقط به انسانها اکتفا نکنید به حیوانات، درختان، گلها، ابرها و تمام معجزات جهان ابراز عشق کنید.
اگر همه ی انسانهایی که می شناسید و نمی شناسید، در همین لحظه در حال اجرای قوانین واقعی بودند، آیا دنیا به یک مکان خیلی بهتر تبدیل نمی شد ...؟


مجله اینترنتی راهکار