سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

قصه از ابزار مهم تربیتی دانش آموزان است - نمایش محتوای خبر

 

 

قصه از ابزار مهم تربیتی دانش آموزان است

شناسه : 63731416

مديركل آموزش و پرورش استان گيلان گفت: قصه، تلاشی هنرمندانه براي رشد و تعالي كودكان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، ايوب نجف روز گذشته در جلسه شوراي اداري حوزه معاونت تربيت بدني و سلامت اداره كل بر ايجاد صميميت در محل كار و تعامل و تفاهم كاركنان در جهت پيشبرد امور تاکید کرد و گفت: همه مي‌دانند كار كردن در يك نهاد يا سازمان، بدون همراهي و همگامي كاركنان به بار نخواهد نشست.

وی افزود: ايجاد فضاي صميمي در محيط كار باعث پيشبرد امور خواهد شد.

وي در مورد تحريم ها و تبديل آن به فرصت افزود: با برنامه ريزي، صبر و تحمل مي توان بر مشكلات موجود فائق آمد.

وي همچنين حضور و نقش مردم در دفاع مقدس و سالهاي بعد از آن را عامل مهمي در اداره كشور دانست و تصريح كرد: در وضعيت موجود كمك مردم در پيشبرد اهداف آموزش و پرورش لازم و ضروري است.

نجف زاده همچنین در حاشیه مرحله منطقه اي شانزدهمين جشنواره بين المللي قصه گويي در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان گيلان که از روز گذشته آغاز به کار کرده است، گفت: قصه و قصه گويي در تحقق سند بنيادين آموزش و پرورش تاثيرگذار است.

وی افزود: قصه و قصه گويي دانش آموزان را پژوهش محور و كنجكاو پرورش مي دهد.

نجف زاده قصه گويي را سنتي الهي نام برد و اظهار کرد: قصه گويي از بهترين راههايي است كه مي توان ارزش ها، نكات تربيتي و اخلاقي را به روش شيرين و جذاب به كودكان انتقال داد.

مديركل آموزش و پرورش استان گيلان قصه را ابزار تربيتي عنوان و خاطرنشان كرد: بسياري از مسايل تعليم و تربيت را مي توان با ابزار قصه و قصه گويي به كودكان منتقل كرد و از اين طريق به اهداف آموزش و پرورش دست يافت.

وي تاثير قصه بر رشد عاطفي، اجتماعي، كلامي و ذهني كودك را ناشي از غيرمستقيم بودن پيام هاي تربيتي آن دانست و تصريح كرد: كودكان با خواندن قصه متوجه دنياي اطراف شده و به بلوغ فكري مي رسند.

نجف زاده با بيان اين كه قصه جزء ادبيات كودكان است، يادآور شد: قصه تلاش هنرمندانه براي رشد و تعالي كودكان و در خور فهم و درك آنان است.

وي تعامل كانون پرورش فكري و آموزش و پرورش استان گيلان را خوب توصيف و خاطرنشان کرد: تعامل مستمر اين دو نهاد موفقيت در عرصه تعليم و تربيت را به همراه دارد.

به گزارش ایسنا، مرحله منطقه اي شانزدهمين جشنواره بين المللي قصه گويي با حضور 60 نفر از مربيان قصه گوي استان هاي البرز، زنجان، كردستان، فارس، سيستان و بلوچستان، لرستان، خراسان رضوي و گيلان در مجتمع كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان گيلان از روز گذشته در رشت گشايش يافته و تا دوازدهم ماه جاري ادامه دارد.