رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

قدس،روز ثبت تاریخی اراده جهانی انسانهای آزاده برای مبارزه با اشغالگری است - نمایش محتوای خبر

 

 

قدس،روز ثبت تاریخی اراده جهانی انسانهای آزاده برای مبارزه با اشغالگری است

شناسه : 146425330

قدس،روز ثبت تاریخی اراده جهانی انسانهای آزاده برای مبارزه با اشغالگری است

 آستارا، تالش - ایرنا - امام جمعه شهرستان تالش گفت : روز قدس، روز ثبت تاریخی اراده جهانی انسان های آزاده برای مبارزه با اشغالگری و استکبار است.

 

حجت الاسلام حسین انصاری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: روز قدس، روز نمایش اتحاد و یکپارچگی مسلمین در جهان و همدلی و همزبانی دولت و ملت ایران است.

وی با اشاره به اهمیت روز قدس اظهار کرد: امام راحل با نامگذاری این روز به دنیا پیام داد که ملتهای آزاده اسلامی هیچگاه زیر بار ظلم وستم نمی روند.

وی افزود : نظام جمهوری اسلامی ایران بر گرفته از محتوای اسلام ناب محمدی (ص) است که از محورهای اصلی این جنس حاکمیت ، دفاع از مظلومان و مستضعفان جهان و مبارزه با ظالمان و زورگویان دنیاست.

امام جمعه شهرستان تالش با تاکید بر اینکه روز جهانی قدس روز ثبت تاریخی شعار مرگ بر استکبار جهانی در دنیا به خصوص جهان اسلام است، تصریح کرد: روز قدس که توسط امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی در تاریخ به ثبت و ضبط رسیده؛ روز مهمی در جهان اسلام است.

وی با تاکید بر اینکه در روز جهانی قدس مشت گره کرده نه تنها میلیارد ها مسلمان در جهان بلکه تمامی آزادی خواهان و استکبار ستیزان دنیا به سمت اسرائیل است، ابراز کرد: همگان هر ساله در جمعه آخر ماه مبارک رمضان، چشم به روز قدس دارند و حجم بالایی از رسانه های غربی این رخداد مهم را رصد می کنند.

وی در ادامه گفت :مردم شیعه و اهل سنت تالش همگام با همه مسلمانان و ملتهای آزاده جهان، خشم و نفرت و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس را به نمایش گذاشته و با حضور پرشکوه و گسترده خود همدلی و همراهی خویش با ملت مظلوم فلسطین را اعلام می کنند.

شهرستان تالش در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

امسال راهپیمایی روز قدس، یک هفته زودتر و در جمعه نوزدهم تیرماه مقارن با بیست و سوم رمضان المبارک برگزار می شود.