سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

فومن میزبان نشست کارگروه کشاورزی استان های شمالی - نمایش محتوای خبر

 

 

فومن میزبان نشست کارگروه کشاورزی استان های شمالی

شناسه : 312134560

دومین نشست کارگروه کشاورزی مشترک استان های شمالی کشور امروز در فومن برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما در این نشست یک روزه 50 نفر از کارشناسان و مدیران جهاد کشاورزی و اتاق های بازرگانی استان های گیلان – مازندران – گلستان – خراسان شمالی  و سمنان حضور داشتند.
سفیر ایران در ارمنستان در نشست کارگروه کشاورزی استان های شمالی با اشاره به قرار گرفتن این استان ها در کریدور حمل و نقل بین المللی شمال – جنوب موسوم به نوستراک گفت : باید از این توانمندی برای افزایش تولید و صادرات محصولات کشاورزی بیشتر استفاده شود.
سید کاظم سجادی افزود : باید از مناسبات اقتصادی با ارمنستان برای دست یابی به بازار های آسیای میانه و قفقاز بیشتر بهره برد.
هادی تیز هوش تابان رئیس اتاق بازرگانی ، کشاورزی ، صنعت و معدن گیلان نیز گفت : استان های شمالی در تولید محصولاتی نظیر برنج ، چای ، ابریشم ، زیتون و تولیدات دامی در کشور پیشگام هستند که باید از این توانمندی برای افزایش صادرات بیشتر استفاده کرد.
علیرضا شعبان نژاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان هم گفت : سالانه حدود 2 میلیون و 800 هزار تن محصولات کشاورزی در گیلان تولید می شود که فرصت خوبی برای توسعه صادرات به کشورهای حوزه دریای خزر و آسیای میانه است.
علی منتظری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان هم گفت : 2 هزار و 600 واحد از 3 هزار واحد تولیدی و صنعتی گیلان در گروه صنایع غذایی – تبدیلی کشاورزی – نساجی و سلولزی فعال است.
در ادامه کارشناسان و مدیران جهاد کشاورزی و اتاق های بازرگانی استان های گیلان ، مازندران ، گلستان ، سمنان و خراسان شمالی نظرات خود را در خصوص رفع مشکلات تولید و بازرگانی محصولاتی نظیر چای ، زیتون ، عسل ، آبزیان ، قارچ ، فرآورده های دامی و کمبود آب کشاورزی بیان کردند.
منبع : خبر گیلان