جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

فواید ورزش یوگا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

فواید ورزش یوگا

Loading the player...

یوگا چه فوایدی دارد ؟

یوگا اثرات بسیار مثبتی بر جسم وروح دارد 

یوگا وانعطاف پذیری 

برخی افراد تصور می کنند که یوگاه شبیه ژیمناستیک است وچون آنها مسن ودارای اندام نامتناسب ویا عضلات خشک هستند نمی توانند تمرینات یوگاه را انجام دهند .اما حقیقت این است که شما هرگز برای بهبود انعطاف پذیری بدن پیر نیستید .

برخی تمرینات یوگا با کشش مناسب عضله همراه هستند .این تمرینات موجب آزاد شدن اسید لاکتیک تولید شده در عضلات می شوند وسبب خشکی ، فشار ، درد وخستگی می گردند .همچنین یوگا حرکات مفاصل را افزایش داده وموجب افزایش لغزندگی مفاصل وبهبود حرکات بدن می شود .

یوگا تنها عضلات را تقویت نمی کند بلکه موجب قوی شدن همه بافت های نرم بدن از جمله ربا ط ، تاندون ها وبافت های اطراف ماهیچه می شود .صرف نظر از سطح تمرینات ، فواید این ورزش در مدت کوتاهی پدیدار می شود در یک مطالعه مشخص شد که بعد از 8هفته از شروع تمرینات 35 درصدی بهبودی در انعطاف پذیری تنه وشانه ها مشاهده می شود .

یوگا وقدرت 

برخی تمرینات یوگا قدرتی بوده وبه بهبود توانایی عضلات کمک می کنند .حرکات ایستاده موجب افزایش قدرت عضله پشت ران وعضلات شکم می شوند .

یوگا به بهبود حالت بدن کمک می کند 

با افزایش انعطاف پذیری وقدرت ، حالت بدن بهتر میشود.یکی دیگر از مزایای یوگا افزایش آگاهی بدن است .به این معنی که در صورت خمیده شدن وقوز کردن، شما سریع متوجه حالت بدن شده و آن را اصلاح می کنید .