رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

فواید دعوت به حفظ حجاب در جامعه بیشتر از همه به سود بانوان است - نمایش محتوای خبر

 

 

فواید دعوت به حفظ حجاب در جامعه بیشتر از همه به سود بانوان است

شناسه : 64194298

کارشناس مسائل تربیتی خانواده گفت: فواید دعوت به حفظ حجاب در جامعه بیشتر از همه به سود بانوان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، حجت الاسلام والمسلمین حسین دهنوی در همایشی که با موضوع آسیب های ماهواره ای به همت سازمان بسیج کارمندان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، با بیان اینکه واجبات الهی برای زندگی خود ماست اظهار کرد: رعایت واجبات الهی در جلوگیری از انحرافات نقش مهمی دارد.

وی نماز را از واجبات مهم الهی برشمرد و گفت: فلسفه وجودی نماز برای جلوگیری از لغزش و گناه و رسیدن به آرامش است.

کارشناس مسائل تربیتی خانواده با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم (ص) که فرمودند؛ "کسانی که نماز نخوانند زندگی سختی برایشان رقم خواهد خورد" تصریح کرد: در زندگی به آرامش و آسایش نیاز داریم، شاید افرادی باشند که آسایش داشته باشند ولی با نبود خداوند در زندگیشان قطعا آرامش نخواهند داشت.

حجت الاسلام دهنوی واجبات الهی را رهایی بخش و راه سعادت انسانها بیان کرد و افزود: طبق آمار ریاضی گرفته شده، اگر مسلمین خمس و زکات خود را پرداخت کنند هیچ فقیر مسلمانی در جهان باقی نمی ماند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت رعایت عفاف و حجاب در جامعه اضافه کرد: فواید دعوت به حفظ حجاب در جامعه بیشتر از همه به سود بانوان است چرا که در این صورت خانواده‌ها مستحکم می‌مانند و در نهایت جامعه سالم خواهد ماند.

کارشناس مسائل تربیتی خانواده، با ابراز تاسف از کج روی هایی که در بحث عفاف و حجاب در برخی از شهرهای بزرگ شده است گفت: مسئولین باید بیش از پیش نسبت به این موضوع توجه کنند.

حجت الاسلام دهنوی مهمترین دشمن حجاب را ماهواره عنوان کرد و افزود: ماهواره آسیب هایی بس فجیح دنبال دارد که باعث شک در روابط زناشویی، استرس، اضطراب، خودکشی و... می شود.

وی با بیان اینکه صهیونیست ها کمر به بی عفتی زنان ما بسته اند گفت: آنها بدنبال آن هستند تا بحث خیانت را امری عادی جلوه دهند.

کارشناس مسائل تربیتی خانواده با بیان اینکه بحمدالله امروزه مردم به مضرات ماهواره به خوبی آگاهند گفت: مردم به خوبی از آسیب های ماهواره ای آگاه شدند و به نابودی ماهواره ها از خانه هایشان اقدام کرده اند.

حجت الاسلام دهنوی در پایان از مردان و زنان جامعه خواست تا مراقب نگاه و حرکات خود نسبت به نامحرم باشند زیرا هر نگاه تیری است از تیرهای شیطان بر قلب افراد.

به گزارش ایسنا، در همایشی که به همت سازمان بسیج کارمندان استان گیلان برگزار شد فرماندهان و جانشینان خواهر پایگاههای مقاومت بسیج ادارات استان حضور داشتند.

ایسنا