سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

فعالیت 40 پایگاه هلال‌احمر در طرح ترافیک زمستانی گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 40 پایگاه هلال‌احمر در طرح ترافیک زمستانی گیلان

شناسه : 326798411

فعالیت 40 پایگاه هلال‌احمر در طرح ترافیک زمستانی گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از فعالیت 13 پایگاه ثابت، 8 پست موقت و 2 گروه سیار امداد و نجات این جمعیت در سطح جاده‌ها و نقاط حادثه‌خیز در طرح ترافیک زمستانی استان خبر داد.
مهدی ولی‌پور با اشاره به وجود 16 شعبه ثابت فعال جمعیت هلال‌احمر در نقاط گیلان اظهار کرد: تعداد 13 پایگاه ثابت امداد و نجات در جاده‌ها و نقاط حادثه‌خیز استان فعال هستند.
وی استقرار پایگاه‌های ثابت امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گیلان را بیشتر در مناطق کوهستان عنوان کرد و افزود: تعداد 8 پست موقت امداد و نجات در کنار پایگاه‌ها و شعبه‌های جمعیت هلال‌احمر استان به مردم خدمات ارائه می‌کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با بیان اینکه 2 گروه سیار امدادی این جمعیت در نقاط مختلف استان فعالیت می‌کنند گفت : زمستان امسال در مجموع 40 پایگاه، شعبه و پست موقت جمعیت هلال‌احمر گیلان با به‌کارگیری 200 نفر از نیروهای عملیاتی و اموزش‌دیده فعال هستند.
ولی‌پور از پیش‌بینی لازم برای اسکان اضطراری در راه‌ماندگان توسط جمعیت هلال‌احمر گیلان خبر داد و افزود : لوازم گرم، مواد غذایی، امدادی و تجهیزات مربوط به اسکان اضطراری در پایگاه‌هایی که ظرفیت لازم را داشته باشند، فراهم است.
وی به وجود یک فروند بالگرد جمعیت هلال‌احمر در گیلان اشاره کرد و گفت: بالگرد مذکور در کنار دستگاه‌های اجرایی دیگر به‌ویژه پلیس راه و راهور، راهداری و اورژانس خدمات لازم را به مسافران ارائه می‌کند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره به تعویض بالگرد قدیمی این جمعیت با بالگرد جدید در استان، خاطرنشان کرد: بالگرد سری «بل205» دارای ظرفیت کمتر و تجهیزات قدیمی بود و به جای آن بالگرد «بل412» خریداری شده و با داشتن دو موتور دارای امکان مانور بیشتری است.
ولی‌پور، بالگرد «بل412» را مناسب با شرایط گیلان خواند و یادآور شد: این بالگرد دارای ظرفیت بیشتری نسبت به بالگرد قدیمی است.
 
منبع :خبر گیلان