رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

فرودگاه سردار جنگل آماده برقراری پرواز رشت آستراخان است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرودگاه سردار جنگل آماده برقراری پرواز رشت آستراخان است

شناسه : 142037367

فرودگاه سردار جنگل آماده برقراری پرواز رشت آستراخان است

رشت - ایرنا - مدیرکل فرودگاه گیلان از آمادگی فرودگاه بین المللی سردارجنگل برای برقراری پرواز رشت - آستراخان خبر داد.

فتاح رضوانی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه برقراری پرواز در کمیته حمل ونقل هوایی استان مطرح شده، فرودگاه سردارجنگل رشت آمادگی خود را از هر جهت در بخش های مختلف زیرساختی اعلام کرده بطوریکه آماده پذیرش پروازهای برون مرزی است.
وی اظهار کرد: موقعیت جغرافیایی گیلان ، توسعه گردشگری سلامت و ارتباطات بازرگانی و تجاری با جمهوری آذربایجان از موارد نیاز به برقراری پرواز یادشده است.
مدیرکل فرودگاه گیلان با اشاره به این موضوع که پروژه یادشده سالهاست از سوی گیلان در دست پیگیری است، تصریح کرد: اسدالله عسگراولادی رییس اتاق بازرگانی ایران و روسیه نیز اردیبهشت ماه امسال در گیلان اعلام کرد که در صورت تحقق این پرواز، حمایت های لازم را از پرواز تهران - رشت - آستراخان انجام خواهد داد.
رضوانی افزود: اتاق بازرگانی تهران نیز پیگیری جدی برای تحقق این موضوع دارد و امیدواریم به زودی شاهد برقراری پرواز تهران - رشت - آستراخان باشیم.
اسدالله عسگراولادی رییس اتاق بازرگانی ایران و روسیه نهم و دهم اردیبهشت ماه امسال در پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه خزر که به میزبانی منطقه آزاد انزلی در زیباکنار برگزار شد، حضور یافته بود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت ، سال 1348 در زمینی به مساحت 220 هکتار ساخته شده و از نظر امکانات و تجهیزات در ردیف فرودگاه های برتر کشور است. این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است.
آستراخان یکی از استان های روسیه است که در بخش شمالی دریای خزر قرار دارد و هیات های متعدد تجاری، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از این استان، به گیلان و مازندران سفر می کنند.
الکساندر ژیکلین استاندار آستراخان روسیه اردیبهشت ماه سال گذشته در رأس هیأت عالی رتبه سیاسی، تجاری و فرهنگی به گیلان آمده بود و ضمن دیدار با استاندار گیلان، از منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی و نیز چند طرح تولیدی در شهرهای رشت و لاهیجان بازدید کرده بود.
همچنین در این سفر، تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای رشت و آستراخان به امضای شهرداران این دو شهر رسید.