جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

فرماندار رضوانشهر: ترویج فرهنگ بومی به توسعه صنعت گردشگری کمک می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار رضوانشهر: ترویج فرهنگ بومی به توسعه صنعت گردشگری کمک می کند

شناسه : 64192089

رشت - ایرنا - فرماندار رضوانشهر با بیان اینکه برپایی جشنواره های بومی و محلی نقش مهمی در احیای آداب ، سنن و فرهنگ گذشته مردم دارد، گفت: تقویت و ترویج این فرهنگ به توسعه صنعت گردشگری کمک می کند.

به گزارش ایرنا، ˈحمیدرضا امام پناهیˈ عصر دوشنبه در جلسه تجلیل از عوامل اجرایی ستاد بیست و چهارمین جشنواره روستایی بومی و محلی منطقه گردشگری برن رضوانشهر گفت: هدف از برگزاری جشنواره های ورزش های بومی و محلی، مروری بر آداب و سنن گذشته است که نسل های جدید باید با فرهنگ غنی این منطقه بیشتر آشنا شوند.

وی با تاکید بر تقویت و گسترش فرهنگ بومی، بازشناسی و جمع آوری فرهنگ های بومی را ضرورتی انکارناپذیر دانست و بیان کرد: هنگامی که هنرمندان و مردم بومی یک منطقه مشاهده می کنند

گردشگران به فرهنگ آنها ارزش و احترام قائلند احساس غرور آنها تقویت می شود.

امام پناهی با بیان این که یکی از مؤلفه های لازم برای مقابله با تهاجم فرهنگی توجه به فرهنگ و ادبیات بومی و محلی است،گفت: هم اکنون حفظ و ارج نهادن به فرهنگ بومی و محلی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: حضور میان مردم با هدف پرداختن به آداب وسنن گذشته آنان در واقع نوعی ارزش محسوب می شود که باید باشناخت کافی در این عرصه گام برداریم.

در پایان این نشست، از عوامل اجرایی جشنواره بومی و محلی منطقه ییلاقی و گردشگری بخش مرکزی رضوانشهر با اهدا لوح و هدایا تجلیل شد.

شهرستان رضوانشهر باحدود 80 هزارنفرجمعیت در 75 کیلومتری غرب مرکزاستان گیلان واقع شده است.

ایرنا