جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

فالت را خودت بگیر - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فالت را خودت بگیر

فالت را خودت بگیر


فال گرفتن یعنی پیش بینی کردن آینده. یعنی تلاش کنی از همین جایی که ایستاده ای فردا و هفته بعد و سال بعد را ببینی. نشانه های عجیب و غریب و بی ربطی که گذشتگان ما برای پیش بینی آینده به کار می گرفتند فال را بی اعتبار و بدنام کرده است؛ طوری که در ذهن خیلی از ما فال گرفتن برابر است با خرافه و جهل. بسیاری از ما با اطمینان می گوییم به هیچ فالی اعتقاد نداریم و بعضی هایمان که اعتقاد داریم ترجیح می دهیم به زبان نیاوریم. با این حال فال گرفتن در اصل چیزی نیست جز همان پیش بینی آینده؛ کاری که واقع گراترین آدم های دنیا هم، بارها و بارها در زندگی انجام می دهند.
اغلب اتفاقاتی که امروز در زندگی ما می افتند، اغلب وضعیت های موجود، نشانه های واضحی در گذشته داشته اند. نشانه هایی که نه اسرارآمیز بودند، نه عجیب و غریب و بی ربط. اگر ما رابطه علت و معلولی آشکار بین آن نشانه ها و اتفاقات امروز را ندیدیم و نمی بینیم، به خاطر بی دقتی بوده. به خاطر این که ذهنمان را تربیت نکرده بودیم که سلسله معلول های پیاپی یک اتفاق را ببیند. همان کاری که شطرنج بازهای حرفه ای می کنند؛ آن ها حرکت های احتمالی حریف را تا ده دوازده حرکت بعد می خوانند و بر اساس آن تصمیم می گیرند. هر اتفاقی که فردا در زندگی ما بیفتد و هر وضعیت احتمالی آینده در امروز ما نشانه های واضحی دارد. اگر چشم و ذهنمان را برای دیدن این نشانه ها تربیت کنیم، می توانیم قدرتمندترین فالگیر های دنیا بشویم.
این یک آینده احتمالی و نامطلوب است که در پنجاه سالگی، همه آرزوهای امروزمان به حسرت های تلخ و آزاردهنده تبدیل شده باشند. دودلی نشانه ای است که از حالا به آن آینده احتمالی اشاره می کند. اگر نتوانیم در لحظه، خوب را از خوب تر و بد را از بدتر تشخیص بدهیم یا نتوانیم خودمان را وادار به پذیرفتن چنین تشخیصی بکنیم در هر تصمیم گیری کوچک و بزرگی که پیش بیاید چیزهایی را از دست خواهیم داد. برآیند همه این از دست دادن ها می تواند در پنجاه سالگی، ما را تبدیل به آدم تلخ کامی کند که جز حسرت گذشته چیزی با خود ندارد. به همین ترتیب، اعتماد به نفس کم یا زیاد، روابط عمومی خوب یا بد، انعطاف پذیر بودن یا نبودن، هر کدام می توانند نشانه ای از یک آینده محتمل باشند. با دقت کردن در این نشانه ها هر روز و هر ساعت و هر لحظه می توانیم فال خودمان را بگیریم.
مهم ترین چیز درباره فال گرفتن که گذشتگان ما غالبا فراموش می کردند این است که فال را همیشه می توان تغییر داد.سایت پنج روز