جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

عملیات بیت‌المقدس 5700 کیلومتر از خاک کشور را آزاد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات بیت‌المقدس 5700 کیلومتر از خاک کشور را آزاد کرد

شناسه : 63607832
فرمانده ناوگان شمال:
عملیات بیت‌المقدس 5700 کیلومتر از خاک کشور را آزاد کرد

فرمانده ناوگان شمال کشور وحدت بین رزمندگان را سبب پیروزی در سوم خرداد خواند و اظهار کرد: رزمندگان با انجام عملیات بیت‌المقدس 5 هزار و 700 کیلومتر از خاک کشور را آزاد کردند.

خبرگزاری فارس: عملیات بیت‌المقدس 5700 کیلومتر از خاک کشور را آزاد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دریادار دوم خرداد حکیمی بعد از ظهر امروز در جمع نیروهای مسلح گیلان در آموزش تخصص‌های دریایی رشت با گرامیداشت سی‌امین سال فتح خرمشهر اظهار کرد: صدام از قبل از انقلاب اسلامی به فکر حمله به ایران بود و پس از وقوع انقلاب با توجه به اوضاع داخلی کشور به ایران حمله کرد.

وی ادامه داد: وضعیت ارتش در ابتدای انقلاب نامناسب بود و با توجه به دسیسه‌هایی که به آن تحمیل می‌شد، سبب کاهش توان رزمی ارتش شده بود. حکیمی با اشاره به تعطیل شدن آموزش در ارتش در ابتدای انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: امام (ره) با نگاه تیزبین خود صحنه را نظاره می‌کردند و فرمان تثبیت ارتش را صادر فرمودند.

فرمانده ارشد آجا در گیلان به تشکیل سپاه پاسداران در ابتدای انقلاب اسلامی به فرمان امام (ره) اشاره کرد و گفت: امام (ره) نیک می‌دانستند استکبار جهانی به آسانی از ایران نمی‌گذرد.

وی با بیان اینکه استکبار انواع توطئه‌ها را برای کشور طراحی کرد، یادآور شد: توطئه‌های مختلف با تدابیر امام (ره) خنثی شد.

حکیمی حمله سراسری صدام به ایران را در 31 شهریور سال 59 با 192 فروند هواپیما عنوان کرد و افزود: صدام قبل از حمله سراسری 460 مورد تجاوز به خاک ایران انجام داده بود.

فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه وضعیت نیروهای مسلح در ابتدای انقلاب مناسب نبود، تصریح کرد: سه لشکر دشمن برای حمله به خرمشهر در منطقه مستقر شده بودند اما خرمشهر مدت 34 روز مقاومت کرد.

وی راهبرد دشمن را فتح سریع و سه روزه خرمشهر خواند و ابراز کرد: خرمشهر 34 روز مقاومت کرد و در واقع ما پیروز شدیم.

حکیمی با بیان اینکه از نظر کارشناسان فتح خرمشهر توسط رزمندگان ایران تقریباً غیر‌ممکن بود، بیان کرد: امام (ره) با برکنار شدن بنی‌صدر فرماندهی کل قوا را شخصاً به عهده گرفتند و نخستین عملیات مشترک بین سپاه و ارتش با نام بیت‌المقدس انجام شد.

فرمانده ناوگان شمال کشور وحدت بین رزمندگان را سبب پیروزی در سوم خرداد خواند و اظهار کرد: رزمندگان با انجام عملیات بیت‌المقدس 5 هزار و 700 کیلومتر از خاک کشور را آزاد کردند.

به گفته وی، 18 هزار عراقی در فتح خرمشهر اسیر رزمندگان ایران شدند و حدود 20 هزار نفر از افراد دشمن به هلاکت رسیدند.

حکیمی به بازتاب عملیات بیت المقدس در داخل و خارج از کشور اشاره کرد و گفت: فتح خرمشهر به جهانیان نشان داد که ملت ایران تسلیم نمی‌شود.

فرمانده ارشد آجا در گیلان فتح خرمشهر را نقطه عطفی در دوران دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: صدام در ابتدای جنگ 36 میلیارد دلار برای ارتش عراق هزینه کرده بود و تا پایان جنگ نیز برای آن 80 میلیارد دلار دیگر هزینه کرد.

وی با تاکید بر گرامیداشت سوم خرداد، اظهار کرد: رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس باید برای نسل جوان بازگو شود.