جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

عملکرد صدا و سیمای مرکز گیلان در سفر رییس جمهور - نمایش محتوای خبر

 

 

عملکرد صدا و سیمای مرکز گیلان در سفر رییس جمهور

شناسه : 342336004

عملکرد صدا و سیمای مرکز گیلان در سفر رییس جمهور

حجت الاسلام حسن روحانی در رأس هیأتی از وزرا و معاونان برای بهره برداری از چندین طرح عمرانی، کشاورزی، صنعتی و بهداشتی وارد استان گیلان شد.
صدا و سیمای مرکز گیلان از دو هفته پیش از سفر رییس جمهور به استان با برگزاری جلسات برنامه ریزی و مقدمات  لازم جهت انعکاس و پوشش این سفررا  انجام داد. رسانه استانی  در حوزه های مختلف صدا، سیما و خبر با برنامه  های مختلف به طور ویژه به انعکاس این سفر پرداخت. معاونت صدا 150 دقیقه برنامه تهیه و پخش نمود.برنامه  همیشه بهار ویژه صبح نوروز به مدت 90 دقیقه و ویژه برنامه سفر با 60 دقیقه ، با پخش گزارش، ارتباط زنده، پخش سخنرانی رییس جمهور و وزرا و پخش افتتاح پروژه ها با ارتباط زنده و گزارش به این سفر پرداخت.
معاونت سیما به مدت 375 دقیقه به این سفر پرداخت. پخش کلیپ تولیدی پروژه های در دست افتتاح شب پیش از سفر، برنامه تی تی ناز با بخشهای ارتباط تلفنی، دعوت از مهمان،ارتباط مستقیم و پخش زنده صحبتهای رییس جمهور، پخش مصاحبه با خبرنگاران از شبکه باران و شبکه خبر،پخش زنده افتتاح پروژه های عمرانی،صنعتی و بهداشتی منطقه آزاد بندر انزلی از شبکه باران و خبر،ارتباط زنده پیش از ورود ریاست جمهور به محل پروژه ها با گزارشگران مستقر  و پخش زیرنویس سفر  از جمله فعالیتهای حوزه سیما به شمار می رود.
معاونت خبر نیز در مجموع با 21 مورد خبر مکتوب ارسالی به تهران ،6 مورد گزارش تصویری ارسالی به تهران(22دقیقه)، 3مورد گزارش رادیویی ارسالی به تهران(4دقیقه) ، 3مورد پخش خبرهای محلی رادیویی(6دقیقه)، 6مورد پخش خبرهای محلی تلویزیونی(18دقیقه)، 2 دقیقه ارتباط مستقیم با شبکه یک سیما (خبر ساعت 9صبح)، ارتباط با شبکه یک سیما(خبر ساعت 14) به مدت 3 دقیقه و گفتگو با استاندار ،ارتباط مستقیم با شبکه یک سیما(خبر ساعت19) به مدت4 دقیقه، ارتباط مستقیم با شبکه یک سیما(خبر ساعت21)، به مدت 3:30 دقیقه (در زمینه افتتاح بندر کاسپین)،  خبر ساعت20:30و 22:30 شبکه دوم و شبکه خبر ساعت 22 شبکه سوم و بخشهای خبری ساعت 8 و 14 رادیو سراسری ایران و پوشش زنده مصاحبه ریاست جمهور در فرودگاه و افتتاح بندر کاسپین و گزارش خبری شهرک صنعتی از شبکه خبر و همچنین کانال تلگرامی خبرگزاری صدا و سیما در استان را تحت پوشش خود قرار دادند.
معاونت فنی مرکز گیلان نیز با پخش زنده سفر ریاست جمهوری در دو بخش در کنار سایر همکاران صدا و سیمای مرکز گیلان برای انعکاس هرچه بهتر این سفر تلاش کرد. در مراسم استقبال در فرودگاه رشت از یک دستگاه واحد سیار با 4 دوربین جهت تصویر برداری و دو مسیر سیگنال رسانی شامل ماکروویو ،پرتابل و دوربین سیم کارتی همزمان استفاده شد. در مراسم افتتاحیه و سخنرانی رییس جمهور در منطقه آزاد بندر انزلی از یک دستگاه واحد سیار با 4 دوربین جهت تصویر برداری و همچنین از دو مسیر سیگنال رسانی شامل SNG و ماکروویو پرتابل استفاده شد. معاونت فنی در جریان این سفر از دو دستگاه واحد سیار تلویزیونی ، یک دستگاه SNGو دو دستگاه ماکروویو پرتابل و 14 دستگاه دوربین به همراه 50 نفر از پرسنل واحد فنی مشغول ارایه خدمات بودند.
افتتاح دو پست اسکله از مجتمع بندری کاسپین درمنطقه آزاد انزلی با هزار میلیارد تومان هزینه سه پروژه بزرگ صنعتی با ظرفیت تولید ۷۵۰هزار متر مکعب ورق ام.دی.اف، اچ. دی.اف، و هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی، بیمارستان ۱۸۰ تختخوابی پارس رشت، بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی شهید بهشتی آستارا، بیمارستان ۳۲ تختخوابی در شهدای رضوانشهر، طرح الگویی روستای بدون بیکار، طرح های آی سی تی و مخابراتی، طرح های پرورش ماهی در قفس، بزرگترین مجتمع کشتارگاه صنعتی طیور و سردخانه شمال کشور ، تسطیح اراضی ۱۰ هزار هکتار شالیزار در سراسر استان از مهم ترین پروژه های افتتاح شده در این سفر می باشد.