سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

علما، مردم تشنه معارف اسلامی را راهنمایی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

علما، مردم تشنه معارف اسلامی را راهنمایی کنند

شناسه : 133140740

علما، مردم تشنه معارف اسلامی را راهنمایی کنند

رشت - ایرنا - رییس دفتر رهبر معظم انقلاب از علما و روحانیون مبلغ خواست از فرصت تبلیغ در ماه مبارک رمضان برای راهنمایی مردم تشنه معارف ناب اسلامی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله محمد محمدی گلپایگانی روز شنبه در گردهمایی بزرگ علما، روحانیون و طلاب استان گیلان در مصلی امام خمینی (ره) رشت اظهار کرد: امروز بزرگترین معروف، حکومت اسلامی و بدترین منکر، مخالفت و مبارزه با آن است.
وی ادامه داد: هر فردی در هر مقامی و لباسی، اگر بخواهد با حکومت اسلامی مخالفت کند و یا ایرادهای بی جا بگیرد؛ بزرگترین منکر را انجام داده است.
رییس دفتر رهبر انقلاب افزود: باید بدانیم که برای تشکیل حکومت اسلامی، هزاران جوان که از بهترین های این مردم بودند، جان خود را از دست داده اند و این نهال را با خون خود بارور کرده اند.
وی یادآور شد: امام خمینی (ره) حکومت اسلامی را بر مبنای فقه، روایات و اسلام ناب محمدی (ص) تشکیل داد و همه باید در حفظ و پایداری آن بکوشیم.
آیت الله محمدی گلپایگانی همچنین به مناسبت های ماه خرداد بویژه ارتحال امام راحل عظیم الشأن اشاره و اضافه کرد: پس از 36 سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد؛ مراسم عظیم و جمعیت بزرگی از عاشقان و شیفتگان خمینی کبیر نه تنها از ایران، بلکه از کشورهای مختلف در این مراسم شرکت می کنند.
وی از امام خمینی(ره) به عنوان مجاهد فی سبیل الله یاد کرد و گفت: در زمان تبعید و بعد از پیروزی انقلاب نیز امام راحل، یک لحظه از مجاهدت دست برنداشت.
رییس دفتر رهبر انقلاب با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت: همانگونه که معظم له فرموده اند؛ بزرگترین هنر امام (ره) ساقط و نابودکردن رژیم ظالمانه و غیرعادلانه پهلوی و تشکیل حکومت اسلامی است.
وی همچنین به درگذشت آیت الله امینیان عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه استانه اشرفیه اشاره و بیان کرد: ایشان، یک صاحب نظر و مدرس ارزشمند در علوم دینی بود و اگر در قم می ماند، به جایگاه رفیعی در این بخش ها دست می یافت اما ایشان امامت جمعه در آستانه اشرفیه را برگزید و حوزه علمیه ای نیز در این شهرستان تاسیس کرد.
گردهمایی بزرگ علما، روحانیون و طلاب استان گیلان روز شنبه و در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان، با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و جمع کثیری از روحانیون و طلاب در مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار شد.