رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

عضو فرهنگی آستان مقدس قم: حضرت معصومه(س) اسوه عفت و پاکدامنی است - نمایش محتوای خبر

 

 

عضو فرهنگی آستان مقدس قم: حضرت معصومه(س) اسوه عفت و پاکدامنی است

شناسه : 63870167

رشت ، رضوانشهر - عضو فرهنگی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: این بانوی بزرگوار اسلام، اسوه عفت و پاکدامنی است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین ˈصفر فلاحیˈ روز شنبه در جشن بزرگ دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) در مجتمع فرهنگی - تربیتی آستان مقدس قم واقع در پره سر شهرستان رضوانشهر افزود: با مطالعه پیرامون زندگی نامه و تاریخ ائمه اطهار راه نجات را در می یابیم.

وی با اشاره به موضوع وحدت در دین مبین اسلام بیان کرد: نامگذاری ایام میلاد حضرت رسول اکرم(ص) تحت عنوان هفته وحدت، یک موقعیت ممتازی در نزدیکی مسلمانان نسبت به همدیگر ایجاد کرده که این مهم توسط نظام مقدس جمهوری اسلامی تحقق یافته است.

فلاحی همچنین با اشاره به ایام دهه کرامت بیان کرد: ایام میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) وامام رضا(ع) نیز تحت عنوان دهه کرامت شهرت یافته که این مهم در وحدت آفرینی بین مسلمانان، آشنایی مردم با احکام، اصول دین وعقاید دینی دارای تأثیرات بسیار مثبتی است.

وی افزود: دهه کرامت موجب شده تا همه اقشار و اصناف در ایران و جهان نسبت به فرهنگ اهل بیت بیشتر آشنا شوند که این مهم به برکت حضرت معصومه و امام رضا تحقق یافته و امروز شاهد آن هستیم که بین 30 کشور جهان ، جشنواره بین المللی دهه کرامت درحال برگزاری است.

این عضو فرهنگی آستان مقدس قم با بیان این مطلب که اظهار علاقه و عشق به خاندان نبوت از مهمترین ثمرات دهه کرامت می باشد، گفت: حضور در مجلس دخت نبی مکرم اسلام موجب ماندگاری و ثبت نام افراد شرکت کننده در دفتر ائمه اطهار(ع) می شود.

فلاحی بیان کرد: پیامبر رحمت در وادی وحدت، عقد اخوت را بین همه مسلمانان بسته و باید از دستورات رسول معظم اسلام تبعیت کنیم که موضوع وحدت در صدر دستورات ایشان قرار دارد.

وی با بیان این مطلب که امروز جهان اسلام به دلیل عدم وحدت مسلمانان رنج می برد، افزود: استکبار جهانی در صدد ایجاد سلطه در کشورهای اسلامی و ایجاد اختلاف بین برادران دینی است.

عضو فرهنگی آستان مقدس قم بیان کرد: در راستای تحقق منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی مبنی بر ایجاد وحدت، تلاش های زیادی انجام شده تا مسلمانان به همدیگر نزدیک شوند.

فلاحی ضمن اشاره به برنامه های دهه کرامت افزود: برکات حضرت معصومه و امام رضا منحصر به یک مکان و یک کشور نیست بلکه امروز تمام دنیا از برکات این حضرات بهره مند می باشند و حرم حضرت معصومه یک پیوند ناگسستنی با حقایق حقه دارد.

وی عنوان کرد: اولین ویژگی حضرت معصومه ایمان ایشان می باشد که طبق فرموده معصومین هرکس با شناخت قبر مبارک ایشان را زیارت کند، بهشت بر او واجب می شود.

عضو فرهنگی آستان مقدس قم خطاب به زنان و دختران حاضر در همایش افزود: امروز زنان و دختران اگر در روز میلاد حضرت معصومه خوشحال هستند ، این خوشحالی را با اقتدا به حضرت معصومه و رعایت دستورات ایشان تکمیل کنند و باید نگاه کنیم که آیا این حضرت هم از رفتار، معاملات، برخوردها و نحوه رعایت حقوق مردم راضی است.

همچنین در این همایش مراسم مولودی خوانی و قرائت شعر توسط ˈسید نهضت حسینی نژادˈ از فرهیختگان اهل سنت منطقه اجرا شد.

اهدا جوایز و هدایا به حدود 30 نفر از بانوان و دختران حاضر در همایش از دیگر برنامه های امروز بود که از سوی مجتمع فرهنگی آستان مقدس قم برگزار شد.

در این مراسم فرماندار رضوانشهر، تعدادی از روحانیون تشیع و تسنن منطقه، رییس اداره تبلیغات اسلامی، رییس و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، مدیران دستگاه های اجرایی و مردم و تعدادی از خادمان حرم مطهر حضرت معصومه نیز حضور داشتند.

ایرنا