جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

عزاداری نوجوانان رشت - نمایش محتوای سیما

 

 

عزاداری نوجوانان رشت

Loading the player...
يكي از نعمت‌ها و موهبت‌هاي جامعه ما اين است كه در ايام خاص دچار تغيير و تحول مي‌شود و فرصت‌هاي بي‌نظير تربيتي پيدا مي‌شود. مثل اعياد غدير، قربان و بعثت و اعياد ولادت ائمه اطهار و همينطور ايام سوگواري كه مهمترين آن ايام محرم است. هراندازه بتوانيم فضايي سازنده و با تدبير به وجود بياوريم بهره تربيتي بيشتري خواهيم برد. خاطرات محرم از دوران كودكی و نوجوانی آنقدر ماندگار است كه شما وقتی بوی اسپند می آید، یاد دسته های عزاداری می افتید. خوب است كه بتوانید عشق به اباعبد الله را از سنین نوجوانی در فرزندان خود ایجاد كنید. 
كودكان و نوجوانان در اين ماه سهم ويژه‌اي دارند. مهمترين شركت‌كنندگان درعزاداري‌هاي محرم، كودكان و نوجوانان هستند و آن‌ها مي‌توانند بيشترين بهره را بگيرند و آينده جامعه را با سبك زندگي حسيني و با معرفت امام حسين (ع) بسازند.
داغ عاشورا کوچک و بزرگ نمی‌شناسد، همگان در این مصیبت عظمی غمخوار و هم‌درد خاندان حسین (ع) هستند و با رسیدن محرم، در شور و ماتم حسینی فرو می‌روند. در سراسر ایران، نوجوانان و کودکان نیز همواره هم‌پا و هم‌ردیف بزرگ‌ترهای خود در مجالس اباعبدالله (ع) شرکت داشته و به عزاداری پرداخته‌اند. به طوری که شاید بیراه نباشد اگر بگوییم همه در این مجالس خود را شناخته‌اند. نوجوانان رشت به همراه با مداحان نوجوان در مهدیه رشت به عزاداری برای سید و سالار شهیدان پرداختند. این گروه که در واقع به نشانه‌ی میثاق و اعلام وفاداری به راه امام حسین (ع) پرچم‌هایی مزین به نام مبارک ایشان را در دست دارند، نوحه‌هایی را هم‌خوانی می‌کنند. این برنامه به مدت 80 دقیقه از شبکه باران پخش می گردد.
 
سال تولید: 1394
تهیه کننده: میر حامد کاسی پور
دستیار تهیه: شهرام جعفری
کارگران: باباخانی 
تصویربرداران: پژمان – محمد علیزاده – احمدی - محزون 
صدابردار: یاسوری
نورپرداز: محزون 
دستیاران فنی: هاتف – رفعتی – اساعیلی – حسین صفایی 
مهندس فنی: داداشی – میرزا بیگی – شایان فر 
تکنسین ضبط: لطف زرعی