جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

طرح تحول نظام سلامت،انقلابی در حوزه سلامت است - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح تحول نظام سلامت،انقلابی در حوزه سلامت است

شناسه : 36741864

طرح تحول نظام سلامت،انقلابی در حوزه سلامت است

دکتر جابر نبی زاده معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، با تبریک ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت بنا به تعبیر ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، انقلاب در حوزه سلامت است.

وی افزود: این طرح که اعاده حیثیت نظام سلامت بوده در گیلان به نحو شایسته ای به اجرا درآمده است، از شروع طرح تحول حدود 100 میلیارد تومان اعتبار در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفت که حدود 7 میلیارد تومان آن برای ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان‌ها بوده است.

نبی زاده با بیان اینکه در کنار این طرح و در راستای سیاست های تیم مدیریتی جدید دانشگاه بهره ‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام به دستور ریاست دانشگاه علوم پزشکی در اولویت کاری قرار گرفت، گفت: اولین اقدام ریاست دانشگاه علوم پزشکی تعیین کمیته کاری شبانه روزی برای پروژه‌ها بود که اگر این اقدام انجام نمی‌شد هیچ پروژه‌ای در این مدت کوتاه کاری به بهره برداری نمی‌رسید.

وی تصریح کرد: استقرار کمیته کاری، تهیه چک لیست های کاری و انجام بازدیدهای حضوری دو مرحله ای در هر روز از پروژه‌هایی بود که در مرحله بهره‌برداری قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مهم‌ترین پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین پروژه ها، مرکز آموزشی درمانی کودکان 17 شهریور رشت است که پروژه جایگزین است، این پروژه از سال 1386 با زیربنای فاز اول 5 هزار و 200 مترمربع و با 120 تخت شروع  شده بود که ناتمام مانده بود و با استقرار تیم مدیریتی جدید با عملکرد اعتباری 7 میلیارد تومان به مرحله بهره برداری رسیده است و از این مبلغ در سال جاری 470 میلیون تومان آن از محل درآمد اختصاصی بوده است. 

وی ادامه داد: پروژه دیگر رادیوتراپی بیمارستان رازی است که به تأیید سازمان انرژی اتمی رسیده و در مرحله بهره‌برداری است. افتتاح این پروژه باتوجه به تحریم های ظالمانه از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

دکتر نبی زاده عملکرد اعتباری این پروژه را 11 هزار و 700 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: محل اعتبار بازسازی ساختمان آن از درآمد اختصاصی و خرید دستگاه از ردیف وزارتی است. این بخش مشکل بیماران سرطانی که نیازمند رادیوتراپی باشند را در داخل استان حل کرده و از مراجعه بیماران به مراکز رادیوتراپی تهران جلوگیری می‌کند .

وی اضافه کرد: از موارد دیگر سه پروژه بیمارستان های 32 تخته سیاهکل، املش و شفت هستند که عملکرد اعتباری هر کدام بالغ بر 55 هزار میلیون ریال از محل ملی – درآمد اختصاصی بوده و شامل بخش‌های داخلی، جراحی، کودکان، زنان، اتاق عمل، دیالیز و اورژانس و درمانگاه است و به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند .

وی از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری به بخش دیالیز بیمارستان شهید انصاری رودسر با زیربنای 800 مترمربع  توسط خیر ارجمند دکتر صادقی اشاره کرد و گفت: عملکرد اعتباری پروژه 16 هزار 16000 میلیون ریال است که بخشی ازآن توسط خیر و بخش دیگر از ردیف وزارتی تأمین شده است.

دکتر نبی زاده اضافه کرد: ساخت 61 خانه بهداشت با اعتبار 48 هزار میلیون ریال که در سال جاری آغاز شده از دیگر پروژه های این دانشگاه است که حدود 12 خانه بهداشت به مرحله بهره‌برداری رسیده و تا پایان سال سایر خانه ها هم به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) بتوانیم در دولت تدبیر و امید با برنامه مدون در راستای سیاست‌های وزارت بهداشت، خدمات بیشتری را در جهت ارتقای سلامت مردم استان مان ارائه کنیم.

 

 

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ