سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

طرح ایمنی فاضلاب ، رفع کمبود آب کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ایمنی فاضلاب ، رفع کمبود آب کشور

شناسه : 311623757

طرح ایمنی فاضلاب ، رفع کمبود آب کشور

اجرای طرح ایمنی فاضلاب به رفع کمبود آب کشور کمک می کند.
رییس گروه بهداشت آب و فاضلاب در وزارت بهداشت اجرای طرح ایمنی فاضلاب را در کنار ایمنی آب برای رفع کمبود آب کشور مشکل گشا دانست.
غلامرضا شقاقی در نهمین گردهمایی ملی مدیران کنترل کیفیت آب کشور در دهکده ساحلی بندر انزلی گفت : با توجه به وجود کمبود آب در کشور توسعه شبکه های جمع آوری و همچنین تصفیه فاضلاب از الزامات است.
وی با تاکید برافزایش بهره وری و جلوگیری از هدر رفت آب در کشور افزود: بیشترین دغدغه وزارت بهداشت درحوزه آب و فاضلاب مربوط به حوزه هایی است که آبفا متولی آن نبوده و باید تولی گری آن دربخش آب و فاضلاب روستایی توسعه یابد.
رییس گروه بهداشت آب و فاضلاب در وزارت بهداشت گفت: نبود پوشش کامل شبکه های جمع آوری و تصفیه فاضلاب در مناطق شهری و روستایی کشور و همچنین استفاده از تصفیه های خانگی از چالش های پیش روی وزارت بهداشت درحوزه آبفا است.
غلامرضا شقاقی دسترسی عمومی، عادلانه و کافی به آب آشامیدنی را به عنوان یکی از اهداف6 گانه مدیریت پایدار آب و فاضلاب دانست و افزود : ارتقاء کیفیت آب ، افزایش بهره وری ، اجرای مدیریت یکپارچه، حمایت از ظرفیت سازی درحال توسعه و توسعه همکاری های بین المللی از دیگر اهداف است.
وی اجرای طرح ایمنی آب شرب و اطلاع رسانی عمومی درجهت جلب رضایت همگانی را از راهکارها دانست و گفت: استاندارد سازی دستگاه های تصفیه آب و استفاده از سامانه های پیشرفته تصفیه آب از دیگر برنامه های قابل اجرا به عنوان راهکار های عملی است.
نهمین گردهمایی ملی مدیران کنترل کیفیت آب با حضور 200 تن از کارشناسان و مدیران 71 شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور، با هدف تغییر نگرش از کنترل محصول نهایی به کنترل فرآیند و انتقال تجربیات مدیران شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی سراسر کشور در راستای ارتقاء کیفیت آب شرب ، در دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد.
 
منبع :خبر گیلان