جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۹

طرح ارتقای ایمنی تردد عابران و موتورسواران در گیلان اجرا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ارتقای ایمنی تردد عابران و موتورسواران در گیلان اجرا می شود

شناسه : 156627407

طرح ارتقای ایمنی تردد عابران و موتورسواران در گیلان اجرا می شود

 رشت - ایرنا - مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان از اجرای فاز دوم ششمین مرحله طرح بزرگ ارتقای ایمنی تردد عابران پیاده و موتورسواران از پنجم مردادماه در استان خبر داد.

ناصرآل محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف از اجرای این طرح را آشنا کردن عابران پیاده با نحوه تردد ایمن در جاده ها و آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی به موتورسواران عنوان کرد.

وی اضافه کرد : همچنین رعایت نکات ایمنی در هنگام موتورسواری ، افزایش اطلاعات ترافیکی و پیشگیری از وقوع تصادفات از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

آل محمدی مدت اجرای این طرح را از پنجم تا هفدهم مردادماه جاری عنوان و اظهار کرد : روستاهای تحت پوشش این مرحله از اجرای طرح یادشده در شهرستان های رشت ، آستانه اشرفیه ، تالش و لاهیجان واقع شده اند.

وی با بیان این که تقریبا دو سوم از کل متوفیات ناشی از تصادفات ترافیکی را عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت ها تشکیل می دهند ، تصریح کرد : راکبین موتورسیکلت ها و عابران پیاده در استان گیلان یکی از آسیب پذیرترین گروه های فعال در ترافیک هستند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان با تاکید بر ضرورت آموزش در راستای فرهنگ سازی ایمنی و ترافیک در جامعه تصریح کرد : با برگزاری چنین طرح هایی در گستره وسیع می توان ضمن برانگیختن احساس مسوولییت در عابرین و موتورسواران در قبال ایمنی خود و سایرین ، مهارت های لازم جهت تردد ایمن توام با آرامش و اطمینان در سطح جاده و محورهای استان را با بهره گیری از زبان شیوا و رسای هنر در قالب طنز ، اهدای لوازم ایمنی ، پخش فیلم و بروشور را به عموم مردم آموخت.

وی تعداد روستاهای تحت پوشش در ششمین مرحله طرح ارتقای ایمنی تردد عابران پیاده و موتورسواران را یکصد روستا عنوان و بیان کرد : در فاز نخست 50 روستا در استان تحت پوشش قرار گرفت و بیش از 10 هزار انواع اقلام ایمنی نظیر کلاه ایمنی ، بروشور تراکت و .. در بین عابران و موتورسواران تحت پوشش طرح مذکور توزیع شد.

به گزارش ایرنا ، طرح ارتقای ایمنی تردد عابران پیاده و راکبین موتورسیکلت در گیلان از سال 1390 آغاز شده و تا کنون در 350 روستای استان اجرا شده است.