رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

طرح‌های سالم‌سازی دریا در ماه مبارک رمضان در گیلان فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های سالم‌سازی دریا در ماه مبارک رمضان در گیلان فعال است

شناسه : 112106027

طرح‌های سالم‌سازی دریا در ماه مبارک رمضان در گیلان فعال است

استاندار گیلان گفت: با اذن مقام معظم رهبری؛ ماه مبارک رمضان نیز طرح‌های سالم‌سازی دریا در گیلان با رعایت موازین اسلامی باز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری داشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان،محمدعلی نجفی امروز در بازدید از سواحل شهرستان گردشگرپذیر انزلی به منظور بررسی روند آماده‌سازی طرح‌های سالم‌سازی دریا اظهار کرد: حدود 700 میلیون تومان اعتبار نیز از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برای اجرای هرچه بهتر طرح‌های سالم‌سازی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که بخش عظیمی از کار بر عهده شهرداری‌هاست، افزود: دولت باید زیرساخت‌های لازم برای فعالیت بخش خصوصی را فراهم کند و ما نیز از سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم.

نجفی خاطرنشان کرد: در شناگاه‌ها باید همه موازین از امنیت تا مناسب بودن طرح‌ها، استقرار ناجیان غریق و تاسیسات لازم در نظر گرفته شود.

استاندار گیلان افزود: به منظور رفاه حال گردشگران و امکان استفاده مردم از موهبت دریا، 15 طرح سالم‌سازی دریا به 33 طرح موجود در استان افزوده می‌شود.

نجفی تصریح کرد‌: آموزش‌های لازم به ناجیان غریق داده شده است و با به کارگیری آنها در ایمن‌سازی طرح‌ها برای شناگران می‌کوشیم و خوشبختانه در سال گذشته شاهد کاهش قابل ملاحظه غریق در استان بوده‌ایم.

وی متذکر شد: ما به دنبال این هستیم که با همکاری بخش خصوصی، فضاهای بیشتر و بهتری را برای گردشگری فراهم کنیم و گردشگران را راقب کنیم تا از طرح‌های سالم‌سازی برای شنا استفاده کنند .

نجفی خاطرنشان کرد: با اذن مقام معظم رهبری؛ ماه مبارک رمضان نیز طرح‌های سالم‌سازی دریا در گیلان با رعایت موازین اسلامی باز است.

استاندار گیلان متذکر شد: در طول سال، حدود 30 میلیون نفر گردشگر وارد گیلان می‌شوند که حدود 25 میلیون نفر از ساحل و دریا استفاده می‌کنند که این امر نشان از آن دارد که ما باید زیرساخت‌های لازم در در سواحل برای حضور گردشگران فراهم کنیم ودر راستای حفظ جان ومال آنها کوشا باشیم.