جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

ضرورت تدوین نقشه راه صنایع لبنی گیلان از تولید تا مصرف - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت تدوین نقشه راه صنایع لبنی گیلان از تولید تا مصرف

شناسه : 323524158

ضرورت تدوین نقشه راه صنایع لبنی گیلان از تولید تا مصرف

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان بر ضرورت تدوین نقشه راه صنایع لبنی گیلان از تولید تا مصرف تاکید کرد.
محمدحسین اصغریان در سومین جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی با موضوع ساماندهی صنایع لبنی و بررسی مشکلات جامعه دامداران گیلان گفت : موضوع فرهنگ سازی برای مصرف شیر علاوه بر اینکه در بهبود سلامت مردم نقش اساسی دارد، باعث افزایش ظرفیت تولید در دامداران و نیز صنایع لبنی استان شده و می‌تواند در حفظ و ایجاد فرصت‌های شغلی در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی نقش عمده‌ای ایفا کند.
وی افزود: تشکیل کمیته‌ای کارشناسی با حضور همه دستگاه های ذیربط و فعالان بخش خصوصی برای تهیه نقشه راه از تولید تا مصرف شیر در استان، ضرورتی است که غفلت از آن باعث می‌شود وقت و انرژی دستگاه‌ها صرف راه حل‌های کوتاه مدت و غیر کارشناسی گردد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت : در این نقشه راه باید جایگاه تعاونی های تولید، مصرف و فروش برای ساماندی به بازار صنایع لبنی به دقت مشخص شود تا علاوه بر کاهش قیمت تولید و افزایش قدرت رقابت محصولات لبنی، صنایع تولید کننده، صنایع فرآوری کننده و مصرف کننده به صورت توأمان دیده شود.
اصغریان افزود : موضوع مشکلات دامداران استان، مصرف شیر و تنگناهای صنایع لبنی به لحاظ دامنه تأثیر بر آحاد مردم و نقش اساسی آن در تأمین سلامت شهروندان از اهمیت خاصی برخوردار است.
آرش فرزام صفت مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان نیز در این نشست ضمن بیان روند تولید شیر در استان در سال‌های اخیر و با اشاره به مصوبات دولت در جهت افزایش قیمت شیرخام با حفظ قدرت خرید مردم، برخی اقدامات در راستای ارتقای کیفیت شیر خام و نیز قیمت گذاری‌های صورت گرفته در حوزه خوراک دام، سبوس و سایر نهاده‌ها را مطرح کرد.
کارگروه تخصصی امور اقتصادی یکی از کارگروه‌های قانونی زیر مجموعه شورای برنامه‌ریزی استان است که وظیفه نظارتی وهماهنگی دستگاه‌ها را در مباحث اقتصادی برعهده دارد.
 
 
منبع : خبر گیلان