جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

صید 3700 تن ماهی استخوانی در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

صید 3700 تن ماهی استخوانی در گیلان

شناسه : 102280118

صید 3700 تن ماهی استخوانی در گیلان

اکبر ایلدرم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اعلام پایان صید ماهیان استخوانی دریای خزر در گیلان اظهار کرد: فصل صید ماهیان استخوانی از 20 مهر تا 15 فروردین ماه است و به دلیل کاهش صید امسال تا 28 فروردین ماه تمدید شد.خبرگزاری فارس: صید 3700 تن ماهی استخوانی در گیلان
وی با بیان اینکه در مدت مذکور همراه با ایام تمدید شده صید ماهی استخوانی در گیلان نسبت به فصل پیش کاهش داشته است، تصریح کرد: در این مدت در مجموع بالغ بر 3 هزار و 700 تن ماهی استخوانی در گیلان صید شد که در مقایسه با سال گذشته سه درصد کاهش دارد.
 
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان دلیل کاهش صید ماهیان استخوانی دریای خزر را نامساعد بودن جوی و افزایش روزهای کولاکی در دریا عنوان کرد.
 
وی بیشترین ماهی صید شده را از نوع سفید ذکر کرد و گفت: از مجموع ماهیان صید شده 3 هزار تن مربوط به ماهی سفید بود که 81 درصد صید را به خود اختصاص داده است.
 
ایلدرم 605 تن ماهی شامل 16 درصد را از نوع ماهی کفال و بقیه را نیز از دیگر گونه‌ها بیان کرد و یادآور شد: سال گذشته صید خوبی در دریای خزر داشتیم و امسال به طور میانگین 73 درصد تعاونی‌های پره صیادی اقدام به صید کردند.
 
وی از تکثیر ماهی طبیعی در کنار تکثیر مصنوعی ماهی در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: برای این منظور دو رودخانه برای تکثیر طبیعی ماهی در نظر گرفته شده است.
 
این مسئول مدیریت صید و صیادی، بازسازی ذخایر آبزیان، حفاظت از منابع آبزیان و توسعه آبزی‌پروری را جزء ماموریت‌های اصلی شیلات گیلان عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه برای بیش از دو دهه منابع زنده آبزیان در دریای خزر آسیب‌پذیر هستند، خاطرنشان کرد: برخی از این گونه‌ها مانند ماهیان خاویاری و ماهیان استخوانی نظیر سفید، آزاد، سیم، سوف و... در معرض خطر انقراض قرار دارند.
 
ایلدرم از رهاسازی سالانه حدود 150 تا 200 میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه‌ها و دریای خزر خبر داد و متذکر شد: صید 90 درصد صیادان حاصل تکثیر مصنوعی است که شیلات سالانه آن را انجام می‌دهد.
 
به گزارش فارس، صید شش ماهه ماهی استخوانی دریای خزر در گیلان به اتمام رسید و 4 هزار و 500 صیاد برای صید آینده باید خود را آماده کنند.