جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

صد تور هوایی در کمین پرندگان مهاجر در شالیزارها - نمایش محتوای خبر

 

 

صد تور هوایی در کمین پرندگان مهاجر در شالیزارها

شناسه : 64226850

بیش از یکصد رشته تور هوایی که از بی رحمانه ترین روش های شکار پرندگان مهاجر است از شالیزارهای لاهیجان جمع آوری شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، نصب دام هوایی به عنوان یکی از روشهای شکار پرندگان در مزارع کشاورزی این شهرستان به کار برده می شود. علیرغم اینکه به شکارچیان منطقه اخطار داده شده تا از هرگونه اقدام به شکار و صید جدا خودداری کنند، متاسفانه نصب دام هوایی همچنان بعنوان یکی از روشهای ممنوع شکار پرندگان در مزارع کشاورزی، در برخی از مناطق شهرستان در سالهای اخیر بکار گرفته می شود.

در این روش بی رحمانه، صیادان با تقلید و تولید صدای پرندگان و نصب تورهای هوایی بسیار نازک در مسیر پرواز شبانه پرندگان و همچنین در مزارع کشاورزی، اقدام به شکار می کنند که گاهی منجر به خفگی پرنده در دام می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، مامورین یگان حفاظت محیط زیست اداره کل، طی عملیاتی مشترک با ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان، به قرق شکنی دامگاه غیرمجاز اقدام کردند و موفق به کشف و جمع آوری بیش از یکصد رشته تور هوایی از اراضی کشاورزی روستاهای فشاپشته، کچلام و بین کلایه شدند.

ماموران یگان حفاظت ضمن ضبط ادوات صید و انواع پرندگان، یک نفر متخلف را نیز در حین ارتکاب جرم دستگیر نموده و تحویل مراجع قانونی کردند.

ایسنا