جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

صدای سوت قطارخرداد 92 در ایستگاه رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

صدای سوت قطارخرداد 92 در ایستگاه رشت

شناسه : 63689233

معاون امور عمرانی استانداری گیلان ازتمهیدمقدمات لازم جهت تامین ونصب واگن های ناوگان حمل ونقل ریلی راه اهن رشت-قزوین خبردادوافزود:به سمتی می رویم که مردم گیلان خردادماه سال 92صدای سوت قطاررادرایستگاه رشت بشنوند.

محمد اکبرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان،در خصوص وضعیت ساخت راه آهن رشت –قزوین با اشاره به ریل گذاری 20کیلومتری این راه آهن در هفته اخیر گفت:می رویم تا طبق قول رییس جمهور به مردم گیلان سوت قطار را در خردادسال 1392در ایستگاه رشت بشنویم و در حال حاضر یک قطعه  30کیلومتری نیز  برای ریل گذاری تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه این مسیر 162کیلومتری همزمان با ریل گذاری باید ناوگان حمل و نقل مسافر و کالا نیز باید واگن آن نیز تهیه شود،افزود: هم اکنون در  تدابیر مقدمات این امر هستیم و از مرکز پیگیری می کنیم تا در زمان بندی تعیین شده به سرانجام برسد.

معاون امور عمرانی استانداری گیلان در خصوص تامین اعتبار لازم برای راه آهن رشت قزوین اظهار کرد:تاکنون دولت برای این طرح 400میلیارد تومان هزینه کرده است وبرای ادامه این طرح مشکلی وجو د ندارد و قرار است از محل فروش اوراق مشارکت تامین شود.

وی تصریح کرد: بخشی از اوراق فروش رفته است و بخش دیگر به زودی به فروش خواهد رفت.

اکبرزاده خاطر نشان کرد:برای ناوگان حمل و نقل و واگن این راه آهن 300میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.