سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

صبح و نشاط ( هفته بسیج ) - نمایش محتوای سیما

 

 

صبح و نشاط ( هفته بسیج )

Loading the player...

بسيج درخت پرثمرى است كه شكوفه‏ هاى شكوهمند آن رايحه ايثار، اخلاص و مقاومت را در فضاى انسانيت پراكنده مى‏سازد، در بوستان بسيج دلاورانى گمنام پرورش يافته ‏اند كه با رشادت خالصانه عروج به سوى عرش، قدس و ملكوت را زمزمه كرده ‏اند. از اين نهاد معطر هزاران عاشق به قلّه رفيع شهادت رسيده‏ اند و ميليون‏ها نوجوان و جوان جوياى رضاى حق كه تشنه معرفت و شيفته زيارت حسين بن على عليه السلام بوده‏اند به اين بارگاه پُربار راه يافته ‏اند.
اين گلستان كه با نام سالار شهيدان عجين گشته و عطر عترت رايحه‏اى جهانبخش به آن عطا كرده آن چنان ابهت، صلابت و درخششى دارد كه هر روز و هر زمان كه بگذرد بر رونق، نام آورى، تأثيرگذارى و بركاتش افزوده می ‏شود. تربيت يافتگان اين مدرسه با انگيزه ‏اى الهى، مقاومتى كم نظير، برنامه ريزى‏ هاى حساب شده و جهت دار، گوش به فرمان ولايت به دفاع از آرمان‏ها و ارزش ‏هاى انقلاب اسلامى برخاسته ‏اند و از اين روى از بدو تأسيس، خار چشم دشمنان بوده ‏اند و گروه هايى كوشيدند با باتلاق ‏هاى آلوده و مرداب ‏هاى متعفن خود كدورت و شكستى بر اين حريم وارد سازند امّا خود باخته، سرافكنده و خسران ديده، نوميد،افسرده و رسوا شدند.

بسيج يك خيزش ژرف، ارزشى، منطقى و منطبق بر نيازهاى جامعه اسلامى است. بصيرت بسيجى با ايمان و پارسائى توأم گرديده و محصولات ارزنده‏اى را به ارمغان آورده است. آن‏ها كه دلشان به نور الهى منوّر است و در قبال مسلمانان احساس مسؤوليت مى‏ نمايند و مى‏ كوشند پرچم سربلندى و عزت اسلامى را در فرازين قلّه جهان به اهتزاز درآورند در حقيقت بسيجى هستند. حضور پرنشاط و ريشه دار و رشد دهنده در تمامى عرصه‏ هاى فكرى، علمى، فرهنگى كه شرافت، استقلال و استوارى ملتى را كه در پرتو قرآن و عترت ترسيم كند نيز يك حركت خودجوش بسيجى است كه استمرار و ژرف بخشيدن به آن در گستره زمان و مكان ضرورتى اجتناب ‏ناپذير مى ‏باشد.

ویژه برنامه "صبح و نشاط "به منظور بزرگداشت هفته بسیج در یک برنامه تلویزیونی با رويكرد اجتماعی از برنامه هاي پرمخاطب و جذاب شبكه استانی باران مي باشد و هدف آن، ايجاد روحيه نشاط و امید در مخاطب و ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی و ارتقاء فرهنگ عمومی است.

پرداختن به مسائل اجتماعي، اطلاع رسانی به مخاطبان از برنامه های بومی و استاني همچنين افزايش رضايتمندي و اميد به زندگي، تقويت خودباوري فردي و اجتماعي، ایجاد نشاط اجتماعي، اعتماد به نفس، تقويت روحيه مثبت انديشي، ترويج آداب و سنن صحيح، فراهم نمودن فضايي شاد و پرنشاط برای مخاطب، ترويج فرهنگ مطالعه و افزايش سطح اطلاعات بومي و استاني، معرفي و آشنايي با فرهنگ بومي شهرستان هاي مختلف استان از اهداف و بخش های مختلف اين برنامه است.

موضوعات برنامه عبارتند از : اعلام موضوع برنامه و معرفی بخش ها توسط مجری، گزارش (در ارتباط با موضوع برنامه گزارش های متنوع پخش می شود)، ورزش صبحگاهی (زورخانه ای با حضور مرشد پیشکسوت استان بطور زنده)، از بخشش های ویژه و متنوع این برنامه بیان دیدگاه های مردمی در قالب طنز عروسکی با اجرای (نازک بین) است ، وله های مفهومی، مستند گزارش های گیلان و همچنین دراین برنامه سه مجری در بخش های مختلف به اجرا می پردازند.

ویژه برنامه "هفته بسیج صبح و نشاط " از شنبه تا چهارشنبه ساعت 30: 7 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از سیمای مرکز  گیلان پخش می شود.

سال تولید:

تهیه کننده : رضا سیف پور

کارگردان : علی باباخانی

دستیار تهیه : جلال (مونیک) رفیعی مقدم

تصویربرداران: محسن نوربخش، نادرامیدوار، عباس خان درخشان

صدابردار: حمیدرضا یاسوری

مجری ها: رضا محبی، راحله قاضی، سمیرا آقایی

تدوینگر: سید علی حسینی نسب

دستیار صدا و تصویر: مجتبی کاظمی، فرزاد قندی

رایانه : محمد ضمیر

صدا پیشه: حسین سیری

عروسک گردان: نسرین قلی پور

منشی صحنه: طاهره رفاهی

تدارکات: سیامک رقم گیر

ارتباطات : ابراهیم نمازی

تکنیسین ضبط: مرتضی تیززا

گزارشگر: ارشد امیر اسکندری، بهزاد دانش فر، مرتضی جلوه

موسیقی تیتراژ : آرش عشقی

نورپرداز : مجتبی تیززا