جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

شگفتی‌های اقیانوس - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شگفتی‌های اقیانوس

شگفتی‌های اقیانوستصاویر این موجودات اسرارآمیز در موسسه تحقیقاتی آکواریوم خلیج منتری و آزمایشگاه های دریایی ماس لندینگ در کالیفرنیا و همچنین آبهای عمیق کالیفرنیا گرفته شده است.

مارماهی نوک دراز که معمولا در هر اقیانوس در عمق 300 تا 600 متری مشاهده می شود اما گاهی این ماهی ها در عمق 4 هزار متری به سر می برند. نوع بالغ این ماهی بین 76 تا 155 سانتیمتر طول دارد و وزن آن گاهی به 500 کیلوگرم نزدیک می شود.

تصویر سمت راست یک نوزاد مار ماهی نوک دراز و تصویر سمت چپ یک dragonfish اقیانوس آرام است که زائده ای چون یک ریش بلند دارد.

لابستر چمباتمه زده که دارای دم بلندی است که آن را زیر قفسه سینه خود جمع می کنند، این لابستر در اقیانوسهای سراسر دنیا یافت می شود و از سطح تا عمق محل زندگی آنها متفاوت است.

ماهی های دندان بلند آبهای عمیق که به علت دندانهای بلند و شباهتشان به گربه های دندان بلند نام گذاری شده اند، این موجودات در قسمتهای استوایی تا زیر استوایی اقیانوسهای آتلانتیک، هند و آرام یافت می شوند.

ماهی  grunt sculpin که در آبهای ساحلی شمال اقیانوس آرام از ژاپن تا آلاسکا و از جنوب تا کالیفرنیا زندگی می کند.

موش ماهی که از آن با عنوان Chimaera monstrosa نیز نام می برند، این ماهی در اعماق 1000 متری در شرق اقیانوس آتلانتیک و از غرب آفریقا تا نروژ زندگی می کند.

تصویر سمت راست یک لقمه ماهی آبهای عمیق است که در عمق 1000 متری به سر می برد و تصویر سمت چپ یک عنکبوت دریایی است که تاکنون بیش از 1300 گونه از آنها شناسایی شده است.

تاامروز ما تنها 5 درصد موجودات اقیانوسهای عمیق را بررسی کرده ایم و تصور کنید که اگر این بررسی ها بیشتر شود چه موجودات دیگری را مشاهده می کنیم

عکاس این تصاویر اظهار داشت: تاامروز ما تنها 5 درصد موجودات اقیانوسهای عمیق را بررسی کرده ایم و تصور کنید که اگر این بررسی ها بیشتر شود چه موجودات دیگری را مشاهده می کنیم.

وی اظهار داشت: وقتی این تصاویر منتشر می شود و در دسترس مردم قرار می گیرد، هیجان زده شده و الهام می گیرم، این موجودات زیبایی عجیبی دارند و من از اینکه می توانم با این موجودات کار کنم و درباره آنها بیشتر یادبگیرم هیجان زده هستم.

منبع:شگفتی های دنیا