رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

شوراهای اسلامی شهر و روستا مصداق بارز مردم سالاری و اندیشه جمعی در اداره کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

شوراهای اسلامی شهر و روستا مصداق بارز مردم سالاری و اندیشه جمعی در اداره کشور

شناسه : 63356887

استاندار در آستانه روز ملی شوراها در نشستی با اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای گیلان گفت: روح حاکم بر اندیشه شوراهای اسلامی همیاری با دولت برای حل مشکلات و آبادانی بیشتر است.

محمدعلی نجفی در این نشست گفت : روح حاکم بر اندیشه های شوراهای اسلامی /همیاری و همکاری با دولت برای حل معضلات استان و کمک به توسعه همه جانبه گیلان است. وی با بیان اینکه کارکرد شوراها فقط مشورتی نبوده و اختیارات اجرایی و سیاستگذاری دارد گفت : البته تصمیم گیری ها نباید فراتر از قانون رفت و یا برای تصویب یک طرح اختلاف جدی میان اعضای شورا ایجاد شود .

استاندار در ادامه با اشاره به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت حامل های انرژی تصریح کرد : قیمت کرایه های حمل و نقل شهری باید با کارشناسی کمیسیون های تخصصی تنظیم شود . لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: دولت برای اتمام طرح های نیمه تمام در سراسر کشور به 400 هزار میلیارد اعتبار نیازمند است که در اختیار داشتن چنین بودجه ای فعلا امکانپذیر نیست.

خدایگانی رییس شورای عالی گیلان هم در این نشست با اشاره مشکلات زیست محیطی گیلان گفت: یکی از برنامه های اصلی شوراها مدیریت پسماند و دفع زباله در شهرها و روستاهاست و مردم باید برای اجرای آن کمک کنند ./

 

منبع : خبرگیلان