سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

شهید محمد رضا نشرودگل - محتوای ویژه همکاران

 

 

شهید محمد رضا نشرودگل

شناسه : 62934389

شهید محمد رضا نشرودگل


 
 
تاريخ تولد: 1333
محل تولد: رشت
محل شهادت:
شغل شهيد: شاغل در واحد فرستنده
وضعيت تاهل: مجرد
تاريخ شهادت: 6/1/1361
نحوه شهادت: اصابت گلوله
آخرين مدرک تحصيلي: فوق ديپلم فنی


شهید نشرودگل در سال 1333 در شهرستان رشت در خانواده ای مذهبی متولد شد و در خرداد 1352 در همین شهرستان دیپلم خود را گرفته و سپس جهت دوره کاردانی وارد دانشکده شد و در صدا و سیمای مرکز مشغول به فعالیت شد. او علاوه بر فعالیتهای چشمگیر در دوران انقلاب اسلامی، در دوران جنگ تحمیلی به صفوف رزمندگان اسلام پیوست و پس از گذشت بیش از یک سال در جبهه ها سرانجام در تاریخ 6/1/1361 در عملیات فتح المبین به شهادت رسید.

برادر شهید می فرمایند:
پیروزی انقلاب اسلامی ، تحول روحی عظیمی در شهید به وجود آورده بود. از کارهای ناپسند دوری می جست. رفتارش توأم با معنویت بود. دم دم های صبح به خواندن قرآن و نهج البلاغه مشغول بود. از حجب و حیای خاصی برخوردار بود. هرگز بلند صحبت نمی کرد. از لحاظ اخلاقی بسیار متواضع برخورد می کرد. امر به معروف و نهی از منکر ، رعایت حلال و حرام ، انس با قرآن ، دعا ، راز و نیاز با معبود یکتا ، توکل به خدا ، ائمه و توسل به امام هشتم از خصوصیات ویژه شهید به شمار می رفت.

یکی از بزرگترین آرزوهایش پیروزی رزمندگان در جبهه های جنگ بود و با وجودی که در صدا و سیما مسئولیت سنگینی بر عهده داشت ولی باز نتواست از رفتن به جبهه ها بازماند و به فرمان امام خمینی (ره) برای دفاع از مملکت اسلامی در مقابل متجاوزین بعثی راهی صحنه های خونین نور علیه ظلمت شد.
در آخرین سفرش به جبهه سفارش نمود که راه شهدا ، امام و اسلام را ادامه دهید و پدر و مادرم را تنها نگذارید. تاثیری که شهادت ایشان در من به وجود آورد حساس غرور و شادمانی به علت توفیقی بود که خداوند بزرگ به ما داد تا برادرم در راه خدا و در رکاب امام خمینی (ره) که همان رکاب امام حسین (ع) به شمار می رود به درجه رفیع شهادت نائل شود.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
عاشقتم دایی جون ندیدمت ولی انقدر تعریفتو همه کردن... علیرضا ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۰:۳۳

علیرضا
عاشقتم دایی جون ندیدمت ولی انقدر تعریفتو همه کردن که میگم حیف حیف شما و دوستان شما که رفتن.دوست دارم
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۰:۳۳