رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

شهید خلبان احمد پیشگاه هادیان-بندر انزلی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید خلبان احمد پیشگاه هادیان-بندر انزلی

Loading the player...

 


تاریخ تولد : پنجم مرداد ماه سال 1330
تاریخ شهادت : پانزدهم بهمن ماه سال 1366 منطقه عملیات غرب شهید خلبان احمد پیشگاه هادیان در پنجم مرداد ماه سال 1330 در یک خانواده مذهبی در شهر ساحلی بندر انزلی دیده به جهان گشود .
او بعد از اتمام دوره دبیرستان و با توجه به اینکه علاقه زیادی در خلبانی داشت در سال 12352 به هوا نیروز رفت و به استخدام ارتش در آمد . و پس از گذراندن آموزش های نظامی و یادگیری زبان انگلیسی به دانشکده پرواز اعزام شد و با اخذ گواهینامه پراز بالگرد ، رسما در کنار دیگر خلبانان به انجام وظیفه پرداخت .
خلبان شهید احمد پیشگاه هادیان سرانجام در آخرین ماموریت خود در تاریخ پانزدهم بهمن ماه سال 1366 در منطقه عملیات غرب به ملکوت اعلاء رفت و به جمع دوستان و یاران شهیدش پیوست و برای همیشه آسمانی شد . و پیکر مطهرش در یک تشیع جنازه به یادماندنی در کرمانشاه به استان گیلان انتقال و در دست مردم شریف گیلان و بندر انزلی تشیع و در زادگاهش در مزار شهدای انزلی به خاک سپرده شد .
در قسمتی از وصیت نامه شهید آمده است
شهید انسانی است که چگونه زیستن را آگاهانه انتخاب می کند .
شهیدسمعی است که در بزنگاه تاریخ می سوزد تا راه چگونه رفتن را به ما بیاموزد چون پروردگار شهید/ گفته است / هر که مرا بخواهد پیدا می کند و هر که مرا پیدا کند عاشق می شود و هر که عاشقم شود عاشتقش می شوم و هر که را عاشق شوم به شهادت می رسانم.
روحش شاد و یادش همیشه گرامی باد . انشاالله ....

 

Martyr pilot Ahmad Pishgah from Anzali

Date of birth: 5th Mordad 1330

Date of martyrdom: 15th Bahman 1366 –region action of west

He was born in 5th Mordad 1330 in a religious family in Anzali. He after finishing high school and because he was so interested in pilot, in 1352 he went to هوا نیرو and employ in army and after passing military instructions and learning English went to flying university and by getting the diploma for Helicoopter, with other pilots do his duty.

Martye pilot Ahmad Pishgah Hadian in his last errand in 15th Bahman 1366 in region action of west became martyr and heavenly. His holy body transferred from Kermanshah to Guilan and was buried in cemetery of martyrs of Anzali.

Part of his will:

Martyr is a person who select awarely how to exist.

Martyr is candle that burn in history to learn how to go because God says every person who want me find me and every person who find me love me and who love me, I love him/her and who I love , will martyr.

His ghost be happy and his memory be respected. If God want …

نوع: تولید ویژه صوتی

موضوع :دفاع مقدس - پیام کوتاه فرشته ها (ویژه شهدای استان)