رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

شهید احمد غمگسار- لنگرود - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید احمد غمگسار- لنگرود

Loading the player...

 

 


تاریخ تولد : پانزدهم شهریور ماه سال 1344
تاریخ شهادت : چهاردهم دی ماه سال 1362 – منطقه – بانه – روستای کافی ابراهیم .
دانش آموز شهید احمد غمگسار در پانزدهم شهریور ماه سال 1344 در روستائی در یاسر از توابع شهرستان لنگرود در یک خانواده مذهبی و کشاورز چشم به جهان گشود .
شهید احمد غمگسار در حال ورود به سال تحصیلی 59 بود که رژیم بعثی عراق با پشتیبانی استکبار جهانی حمله سراسری خود را به ایران عزیزمان آغاز کرده بود او نیز با توجه به کمی سن به فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل ارتش بیست میلیونی بسیج به این نهاد مردمی و انقلابی پیوست .
دانش آموز شهید غمگسار در ششمین مرحله اعزام خود با یک گروه 20 نفره به نام گروه ضربت میرزا کوچک خان جنگلی رهسپار مناطق کردستان در بانه و در پادگان عباس آباد مستقر شدند و این گروه 20 نفره برای ضربه زدن .
به ضد انقلابیون منطقه کردستان از طرف سپاه آن منطقه ماموریت یافتند و پاک ساز روستای کردستان را آغاز نمودند تا جای رسیده بود که ضد انقلابیون منطقه از نام این گروه به وحشت افتاده بودند .
در یک ماموریت جدید در روستای مرزی کانی ابراهیم با ضد انقلابیون و ارتش بعث عراق درگیر می شوند و این درگیری چندین ساعت به طول انجامید .
که4 نفر از این گروه در این درگیری شدید به شهادت می رسند و شهید بزرگوار احمد غمگسار نیز از ناحیه پا هدف تیر مستقیم دشمنی قرار می گیرد و مجروح می شود و پس از اسارت  این گروه شهید بزرگوار را از آنها جرم و پس از شکنجه های زیاد در سحرگاه همان شب اسارت یعنی چهاردهم دی ماه سال 1362 او را به شهادت رساندن و برای همیشه آسمانی شد .
فردای آن روز مردم روستای کانی ابراهیم پیکر مطهر شهدا را جمع آوری و به سپاه با نه و از آنجا به سپاه لنگرود انتقال دادند و در یک تشیع جنازه با شکوه شهدا احمد غمگسار را در مزار شهدای دریاسر به خاک سپردند .
در قسمتی از وصیت نامه شهید آمده است .
با قطره قطره خون اولین جنگ قسم یاد کرده ام تا زمانی که ظلم در یک گوشه این جهان است من نیز در صحنه حاضر باشم مگر اینکه در این راه جان خود را از دست بدهم و به آرزوی نهائی خود یعنی شهادت نائل آیم .

 

Martyr Ahmad Ghamgosar from Langerood

Date of birth: 15th Shahrivar 1344

Date of Martyrdom: 14th Dey 1362- Bane region _Kafi Ibrahim village

He was born in  15th Shahrivar 1344 in villageand  in Yaser of Langerood in a religious and farmer family.

When Baesi enemy attacked to Iran, he follow the order of Imam Khomeini to keep Islam. Student martyr Ghamgosar went to deploy of Kordestan in Bane in 6th part of his going with a 20 member group that's name was Mirza Koochak khan Jangali and Stay in Abbas Abad Garrison. This group went to clean the villages of Kordestan from enemy.

This new mission in Kafi Ibrahim of border village they involve with Baesi army of Iraq and it takes some hours along. That 4th of them became martyr and the leg of Ghamgosar injured and they being captured and after torture became martyr.

The day after that people of village transfer his holy body to Langerood Sepah and buried him in cemetery of martyrs of Daryasar.

In part of his will:

I oath to the blood of first war that until the injustice is in world, I be ready at stage to lost my living and became martyr and gain my old wish.

نوع: تولید ویژه صوتی

موضوع :دفاع مقدس - پیام کوتاه فرشته ها (ویژه شهدای استان)